سوتی های جالب و تاریخی فیلم های بزرگ

سوتی های جالب و تاریخی فیلم های بزرگ مخاطبان سینما همواره سعی دارند هنگام تماشای فیلم، دقت نظر و تمرکز کافی داشته باشند تا بتوانند معنا و مفهوم آن را به خوبی درک کنند. اما گاهی اوقات در چنین لحظاتی متوجه ایرادهایی شده& ;ایم که
اتومبیل, ساخته, اشاره, فیلم،, مشاهده, اسلحه, حالیکه, مایکل, منفجره, بلوندی, سکانس, آناکوندا, آخرین, زمانیکه, فرودو, ارباب, سرباز, تایتانیک, استفاده, برانکارد

TehranKids

هم اکنون برای عضویت در این سایت اقدام کنید

فال روزانه، تعبیر خواب متفاوت، استخاره از قرآن کریم، بازی های آنلاین با ثبت امتیاز و ارسال پیامک رایگان به اعضای سایت تنها بخشی از امکانات اولین و بزرگترین پورتال فارسی زبان دنیا است
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت
حرف دل

منوی کاربری

خدمات ویژه سایت

جدول اعضای برتر

رتبهنام کاربریامتیاز
1amin.a10127
2ahadsharifii5112
3arezoo 684912
4momo1244516
5ali se7en4368
6maral293826
7said3357
8puma23355
9ESPLINGER3286
10Ali713195
11jimboo3110
12sara nik3019
13pacific2765
14hamidy2707
15ارش2687
16JOHNSON2619
17rezamahdavi2526
18lav2447
19soheilbikas42392
20ayat2259

مدیر سایت

YahooID
تلفن تماس: 09121863217
mehrantalaee@gmail.com

کسب درآمد

آگهی استخدام

استخدام به تعدادی کارگر ساده و صندوقدار
خانم یا آقا جهت کار در فروشگاه بزرگ در محدوده سعادت آباد (تهران) نیازمندیم
شماره فکس: 88809936

جستجوی اعضا


نام کاربری:

استان:

 سن:

تا

جنسیت:

مرد زن


آمار سایت

آمار مطالب اين ماه: 0
کل: 26825
کل نظرات: 125984
آمار کاربران کل: 29997
بن شدگان: 213
جديدترين عضو: Travisvog
کاربران حاضر هيچ يک

پیامک های شما

جهت درج پیام در این بخش به شماره ۳۰۰۰۷۲۹۰۰۰۶۷۰۷ پیامک بزنید
چارلی چاپلین ب دخترش :
هیچ چیزوهیچ کس رادراین جهان نمی توان یافت ک شایسته ی آن باشدک دختری،ناخن پای خودرابخاطرآن عریان کند.برهنگی ،بیماری عصرماست.ب گمان من ،تن توبایدمال کسی باشدکه روحش رابرای توعریان کرده است

گاهی بخاطرم،ماندن را تحمل کن، رفتن از دست همه برمی آید...!بهارتنها

غريبه:
هی عنکبوت غم،بتن بهرمن تار غصه،که پروانه ی دل من قصدپرواز ندارد! سارا

خداوندا کفر نمیگویم ،پریشانم !چه میخواهی تو از جانم؟مرا بی آنکه خود خواهم اسیر زندگی کردی.خداوندا اگر روزی بشر گردی،ز حال ما باخبر گردی پشیمان میشوی از قصه خلقت،از این بودن از این بدعت.نمیدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است!چه زجری میکشد آن کس که انسان

غريبه:
دلم گرم خداوندیست ، که بادستان من گندم برای یاکریم خانه میریزد.چه بخشنده خدای عاشقی دارم. که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم! دلم گرمست ومیدانم بدون لطف او تنهای تنهایم..برایت من خدا را آرزو دارم!

نه چتر داشتی، نه روزنامه، نه چمدان... عاشقت شدم،، ازکجا میفهمیدم مسافری؟

هربار که کودکانه دست کسی را گرفتم گم شدم،ترس من از گم شدن نیست از گرفتن دست کسی است که بی بهانه رهایم میکند...

غريبه:

خدایا! در انجماد نگاههای این مردم، دلم برای جهنمت تنگ شده است...

آنقدر به مردم زمین بی اعتمادم که میترسم وقتی از خوشحالی به هوا میپرم،زمین را از زیر پایم بکشند...

دلم با هر تپش با هر شکستن داره میفهمه/به هر اندازه خوبه عشق،همون اندازه بیرحمه...

بازى حکم، یادم داد... وقتی "تک" باشی، حتی از "شاه" هم سرتری...

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

بریم

موشی درخانه صاحب مزرعه تله موش دید،به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد،همه گفتند: تله موش مشکل توست به ماربطی ندارد،ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار راگزیداز مرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفندرا برای عیادت کنندگان سر بریدندگاورابرای مراسم ترحیم کشتند ودراین مدت موش ازسوراخ دیوار نگاه میکردو به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکرمیکرد! تک بهارآزاد

سلامتی اون سربازی که 55 دقیقه توصف تلفن ایستاد که 3 دقیقه با عشقش حرف بزنه
 ولی چیزی جز این نشنید: 
"مشترک موردنظر درحال مکالمه میباشد..."

غريبه:
اشکهای تلخی که بر ‌گورها میچکند،حرفهایی هستند که روزگاری باید بر زبان می امدند...‏amin.a

غريبه:
از رها کردن نترس،هیچکس نمی تواند چیزی را که مال توست را از تو بگیرد،و تمام دنیا نمی توانند چیزی را که مال تو نیست را برایت حفظ کنند‎..‎‏.

غريبه:
پروردگارا، آرامش را همچون دانه های برف، آرام وبیصدا ، به سرزمین قلب کسانیکه برایم عزیزند ، بباران ....‏amin.a

غريبه:
ادم های ساده...ساده هم عاشق می شوند،ساده صبوری می کنند،ساده عشق می ورزند...اما سخت دل می کنند و انوقت که دل می کنند جان میدهند...‏amin.a

غريبه:
همیشه به یادت هستم،اماشاهدى ندارم به جز کلاغ بام خانه مان که اوهم حقیقت رابه تکه پنیرى مى فروشد.‏amin.a

غريبه:
وقتی نمیتوانی فریاد بزنی ناله نکن،خاموش باش،قرنها نالیدن به کجا انجامید؟تو محکومی به زندگی کردن،تا شاهد مرگ ارزوهای خود باشی!تا شقایق هست زندگی باید کرد...‏amin.a

غريبه:
هر چقدر به خودت برسی به ما نمیرسی !!!!!!!!‏amin.a

غريبه:
هر وقت تونستی به کسی ارامش ببخشی،بدان عاشق شدی،وگرنه عشقی که ارامش معشوق را بگیرد،خودخواهیست...‏amin.a

غريبه:
خنده هایم را در هفت سالگیم جا گذاشتم نمی گویم دیگر نخندیدم نه....دروغ است اما دیگر به پاکی ان روزها نخندیدم.‏amin.a

غريبه:
منو که میذارین تو قبر، بزنین رو شونم و بگین : هی رفیق،سخت گذشت ولی دیدی گذشت ... ؟amin.a

غريبه:
توی دوره و زمونه ای که یه پسر 16 ساله با 40 کیلو وزن با یه ماشین شاسی بلند،میشه مرد رؤیاها...
ما همون نـــامـــرد باشیم بهتره...

دل زخامیها فریب چشم شهلا میخورد ساده دل درزندگی ازاین وآن پا میخورد در گذرگاه زمان بی دست وپابودن خطاست توپ چون بی دست وپاست از این وآن پامیخورد..

غريبه:
همه برایم دست تکان دادند ،اما کم بودند دستانی که تکانم دادند ،دوست و دست بسیار است ،ولی "دست دوست" اندک !!!دست دوستیت جاوید باد...محیا» مطالب خواندنی » سوتی های جالب و تاریخی فیلم های بزرگ
دانلود بازی با لینک مستقیم

مطالب خواندنی | said | TehranKids1-01-1391, 19:35

 

سوتی های جالب و تاریخی فیلم های بزرگ


 

مخاطبان سینما همواره سعی دارند هنگام تماشای فیلم، دقت نظر و تمرکز کافی داشته باشند تا بتوانند معنا و مفهوم آن را به خوبی درک کنند. اما گاهی اوقات در چنین لحظاتی متوجه ایرادهایی شده‌ایم که البته به ساختار و نظام معنایی آن لطمه‌ای وارد نمی‌کند.
 از مهم‌ترین ایرادهای این چنین که به قولی «گاف» به حساب می‌آیند، باید به صحنه‌ای در فیلم مطرح و ماندنی «کازابلانکا» ساخته‌ی «مایکل کورتیز» اشاره کرد که «همفری بوگارت»، در یک پلان سیگاری را تازه روشن کرده، اما در پلانی دیگر و به فاصله‌ی چند ثانیه بعد چیزی از سیگار باقی نماینده است.
 اگر تا امروز به تمام و کمال بودن فیلم‌های مورد علاقه‌تان می‌بالیدید، شاید با خواندن این گزارش شگفت‌زده شوید. اگرچه درک بسیاری از این گاف‌ها نیاز به اطلاعات عمومی و گاهی دقت زیادی دارد، اما با مطالعه‌ی این سری از سوتی‌ها، شاید در آینده با دقت نظر بیشتری جهت کشف اشتباهات کارگردان‌های بزرگ به تماشای فیلم‌ها بنشینید.
 شاید زمانی داستان فیلم را فراموش‌ کنید، اما مطمئنا این گاف‌ها همیشه در یادها می‌مانند. این شما و این گاف‌های به یادماندنی فیلم‌های بعضا فراموش‌شده‌ی تاریخ سینما.


** فیلم «خوب، بد، زشت»
 - در این فیلم که «سرجیو لئونه» آن را کارگردانی کرد، «بلوندی» و «توکو» در حال حمل مواد منفجره با یک برانکارد هستند. این برانکارد چوبی، بسیار کهنه که تکه‌هایی از آن کنده شده است، اما در صحنه‌ی‌ بعد با یک برانکارد تمیز که تمام اجزای چوبی‌اش را دارد روبرو می‌شویم.
 - در خلال سکانس قرار دادن مواد منفجره زیر پل، آنها مواد منفجره را به صورت سری به هم وصل می‌کنند و «بلوندی» فقط یکی از فیوزها را روشن می‌کند، اما وقتی پل منهدم می‌شود، همه‌ی چهار موضع با هم منفجر می‌شوند.
 - توکو و بلوندی برای انهدام پل از دینامیت استفاده می‌کنند، وسیله‌ای که در آن زمان و حتی مدت‌ها بعد از آن هنوز اختراع نشده بود.

** فیلم «پدرخوانده»
 - در یکی از صحنه‌های درگیری، شیشه‌ی جلوی اتومبیل «سانی» پس از شلیک اسحله خرد شد، اما در نمای بعدی، پس از حضور بادیگارد او در صحنه، شیشه‌ی جلو تمیز و دست اول سرجایش قرار گرفته است.
 - چراغ خطری که در فیلم پس از رسیدن «مایکل» به «نیوانگلند» نشان داده شد بین دو رنگ قرمز و سفید تغییر می‌کرد، چراغ‌های خطر آن زمان، زرد و مشکی بودند و تا سال 1960 به قرمز و سفید تبدیل نشدند.
 - بعد از اینکه مایکل «ویرجیل سولوزو» را کشت، جسد او و کاپتیان «مک کلوزکی» روی زمین افتاد و دوربین به آهستگی از روی آنها می‌گذرد، در آخرین لحظه جسد روی زمین افتاده کاپیتان «مک کلوزکی» پلک می‌زند!

** فیلم «دزدان دریایی کارائیب؛ نفرین مروارید سیاه»
 - در یکی از صحنه‌های فیلم، سرباز انگلیسی با اسلحه‌ی خود به «جک» چند بار شلیک می‌کند. در حالیکه هرکسی با دانشی اندک درباره‌ی اسلحه می‌داند که اسلحه‌ای که بدون مسلح کردن بتوان مجدد با آن شلیک کرد تا اواخر سال 1800 هنوز ساخته نشده بود.

** فیلم «ارباب حلقه‌ها؛ برج‌های دو قلو»
 - در قسمت دوم این سه‌گانه‌ی پرطرفدار، زمانیکه «فرودو» تلاش می‌کند به کوهستان سرنوشت برسد، در فیلم نماهایی وجود دارد که طی آن میزان تاثیر حلقه بر روی عواطف و احساسات «فرودو» به نمایش درمی‌آید. طی این نماها، حلقه و زنجیر آن چندبار به نمایش درآمده و اگر کمی دقت کنید به راحتی متوجه می‌شوید که اندازه‌ی زنجیر حلقه‌ کوتاه و بلند می‌شود، گاهی به گلوی «فرودو» می‌رسد و گاهی روی سینه‌ی او آویزان می‌شود.

** فیلم «ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه»
 - در قسمت سوم از سه‌گانه‌ی‌ «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی «پیتر جکسون» نیز در صحنه‌ای، یک زخم بر گونه‌ی سمت راست یک بازیگر دیده می‌شود و در صحنه‌ای دیگر آن زخم در سمت چپ گونه‌ی او مشاهده می‌شود.

** فیلم «هری پاتر و سنگ جادو»
 - در این قسمت از سری فیلم‌های پرفروش، «دانیل رادکلیف» در یک صحنه در سمت چپ و کنار تعدادی دانش‌آموز نشسته است، اما در پلان بعدی او جایش را به سمت راست و کنار تعداد دیگری از دانش‌آموزان تغییر می‌دهد.

** فیلم «تایتانیک»
 - در یکی از پلان‌های فیلم، سه دودکش کشتی تایتانیک در حال غرق شدن دیده می‌شوند، اما در صحنه‌ی بعدی پلان ظرف تنها چند ثانیه بعد یکی از دودکش‌ها غیب می‌شود.
 - در خلال یکی از سکانس‌های این فیلم، «رز» به جمله‌ای از «زیگموند فروید» و مطالعات او درباره‌ی اشتیاق مردان به اشکال اشاره می‌کند. این درحالیست که تایتانیک در سال 1912 روایت شده و زیگموند فروید این سری از مطالعات‌اش را تا سال 1920 آغاز نکرده بود.
 - در سکانسی دیگر «جک» به دریاچه‌ی «ویسوتا اشاره» می‌کند که در آنجا به دنیا آمده و دوران کودکی‌اش را گذرانده است در حالیکه این دریاچه مصنوعی است و در سال 1918 ساخته شد.

** فیلم «مظنونین همیشگی»
 - در این فیلم که با بازی «کوین اسپیسی» ساخته شده است،‌ در یک صحنه هواپیمای غول‌پیکر با چهار موتور دیده می‌شود، اما این هواپیما در صحنه‌ای دیگر فقط دو موتور دارد!

** فیلم «فرشتگان چارلی»
 - در یکی از صحنه‌های مبارزه با مرد ترسناک لاغر اندام، «درو باریمور» زمانیکه می‌خواهد «لوسی لیو» را صدا کند، فریاد می‌زند: «لوسی!» در حالیکه نام این کاراکتر در این فیلم «آلکس» است و «درو باریمور» به اشتباه نام اصلی او را در فیلم صدا می‌زند و جای تعجب است که هیچکس این گاف بزرگ را اصلاح نکرده است.

** فیلم «کماندو»
 - در این فیلم «آرنولد» با اتومبیل خود در حال تعقیب و گریز شخصیت منفی داستان است و در نهایت او را به دام می‌اندازد، اما اتومبیل او به خاطر درگیر شدن با اتومبیل وی، شدیدا تخریب می‌شود. در یک گاف تاریخی، وقتی آرنولد او را دستگیر می‌کند و به سمت اتومبیل خود می‌برد، شما با یک اتومبیل آخرین سیستم تمیز پورشه روبرو می‌شوید.

** فیلم «آناکوندا»
 - بزرگترین گاف این فیلم برمی‌گردد به زمانیکه «جنیفر لوپز» با یک اسلحه‌ی تک تیر، سه‌بار به آناکوندا شلیک می‌کند.
 - بعد از آن سکانسی نشان داده می‌شود که چند نفر وارد رودخانه‌ی عمیق شده و با شنا از طرف دیگر آن بیرون می‌آیند، اما در آن طرف رودخانه لباس همه‌ی آنها خشک است.
 - در آخرین شاهکار این فیلم مشاهده می‌شود که «دنی» عاقبت با یک تبر، آناکوندا را از پا در می‌آورد و این مار با تبری که در سرش جا مانده به زمین می‌افتد. اما در صحنه‌ی بعد، هنوز یک تبر در دستان دنی دیده می‌شود.

** فیلم «نجات سرباز رایان»
 - نسخه‌ی جدید تانک «تایگر» آلمانی از روی مدل T34 مدیوم روسی ساخته شد. اما تمام جوانب سنجیده نشد. وقتی این تانک درحال حرکت بود، شما مشاهده می‌کنید که اتاقک راننده در عقب تانک قرار دارد. در حالیکه اتاقک راننده‌ی تانک‌های آلمانی در جلو تعبیه شده است.
 - در یکی از سکانس‌های فیلم، سربازان آمریکایی برای عبور از کلمه‌ی رمز «رعد» استفاده می‌کنند و طرف مقابل هم در پاسخ می‌گوید «برق». این در حالیست که ابتدا گروه اول باید از کلمه‌ی «برق» استفاده می‌کردند و گروه دوم در پاسخ کلمه «رعد» را به زبان می آوردند.
 البته گاف‌هایی که در بالا به آنها اشاره شد، نمونه‌ای کوچک از اشتباهاتی هستند که در فیلم‌های برجسته‌ی سینما می‌توان مشاهده کرد. چراکه اگر می‌خواستیم تنها به گاف‌های فیلم‌هایی بزرگی چون «پدرخوانده» یا «نجات سرباز رایان» اشاره کنیم به حدود 30 صفحه نوشته نیاز بود.

گروه: عضو سایت
عضویت: 22.11.1389
نام کامل: reza mahdaviniya
نظرات: 1071
ارسالات: 63
مسنجر: --

rezamahdavi #1

تاریخ ارسال : 2 فروردین 1391 02:49
che begam valaaaaaaaaaaaaa


--------------------
گروه: عضو سایت
عضویت: 22.04.1390
نام کامل: ZARA
نظرات: 2162
ارسالات: 139
مسنجر: --

puma2 #2

تاریخ ارسال : 2 فروردین 1391 12:15
hamun harfe
rezamahdavi   
گروه: عضو سایت
عضویت: 11.10.1390
نام کامل: عسل
نظرات: 9
ارسالات: 1
مسنجر: --

سبدا #3

تاریخ ارسال : 2 فروردین 1391 13:46
مرسی belay
گروه: عضو سایت
عضویت: 28.12.1390
نام کامل: --
نظرات: 81
ارسالات: 4
مسنجر: --

الماس #4

تاریخ ارسال : 2 فروردین 1391 14:41
عجب سوتی هایی !!!!!!!!!!!! ایول
گروه: عضو سایت
عضویت: 28.12.1390
نام کامل: روی ساحل...
نظرات: 136
ارسالات: 24
مسنجر: --

raddepa #5

تاریخ ارسال : 2 فروردین 1391 17:50
منشی صحنه های این فیلما مقصرند.... smile


--------------------
گروه: عضو سایت
عضویت: 5.05.1390
نام کامل: sara nik
نظرات: 1260
ارسالات: 0
مسنجر: 2147483647

sara nik #6

تاریخ ارسال : 2 فروردین 1391 22:04
توی فیلمای ایرانیم کم سوژه نداریم مثلا توی در چشم باد یادمه تویه یکی ازصحنه های بازارش کیف جومونگ. lol  دیدم
گروه: عضو سایت
عضویت: 25.03.1390
نام کامل: --
نظرات: 2859
ارسالات: 9
مسنجر: --

ارش #7

تاریخ ارسال : 3 فروردین 1391 00:46
جالب بود مرسی
کسانی که عضو نیستند، نمی توانند اینجا را مشاهده کنند.


--------------------
گروه: عضو سایت
عضویت: 28.12.1390
نام کامل: روی ساحل...
نظرات: 136
ارسالات: 24
مسنجر: --

raddepa #8

تاریخ ارسال : 3 فروردین 1391 01:41
توی فیلمای ایرانی بیشتر سوتی ها از روی کم دانشی و آگاهی صورت میگیره. یعنی فقط اتفاق نیست..


--------------------
گروه: عضو سایت
عضویت: 23.02.1390
نام کامل: --
نظرات: 1226
ارسالات: 48
مسنجر: --

girldelshekaste #9

تاریخ ارسال : 3 فروردین 1391 03:58
mamnooon jaleb budan winked


--------------------
گروه: عضو سایت
عضویت: 1.01.1391
نام کامل: به پا نچایی...
نظرات: 92
ارسالات: 13
مسنجر: --

namakdoon #10

تاریخ ارسال : 3 فروردین 1391 11:09
چی بگم.... laughing
گروه: عضو سایت
عضویت: 4.06.1389
نام کامل: saasaan samy
نظرات: 61
ارسالات: 3
مسنجر: --

saasaan #11

تاریخ ارسال : 3 فروردین 1391 17:17
عالیه خوبه
گروه: عضو سایت
عضویت: 24.10.1388
نام کامل: --
نظرات: 2723
ارسالات: 715
مسنجر: --

said #12

تاریخ ارسال : 5 فروردین 1391 10:35
moshkelate sinmaye irane
merci bacheha az nazratetun
گروه: عضو سایت
عضویت: 28.12.1390
نام کامل: روی ساحل...
نظرات: 136
ارسالات: 24
مسنجر: --

raddepa #13

تاریخ ارسال : 5 فروردین 1391 12:02
دستت درد نکنه الهی ننه..... wink


--------------------
گروه: عضو سایت
عضویت: 9.01.1391
نام کامل: شاهرخ
نظرات: 434
ارسالات: 12
مسنجر: --

shahrukh #14

تاریخ ارسال : 2 اردیبهشت 1391 15:52
ajab....................................
گروه: عضو سایت
عضویت: 20.10.1390
نام کامل: SUROSH
نظرات: 34
ارسالات: 7
مسنجر: --

pinarx #15

تاریخ ارسال : 6 خرداد 1391 12:17
مرسي
مطلب يعني متن بالا

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.