در دارو دادن به کودک تان این نکات را رعایت کنید!

در دارو دادن به کودک تان این نکات را رعایت کنید! وادار كردن كودك به انجام كاری كه دوست ندارد، واقعا سخت است؛ به& ;خصوص كه این كار خوردن خوراكی تلخ و عجیبی باشد كه هر چند ساعت باید تكرار شود.كودك در زمان بیماری معمولا لجبازتر و بدحال& ;
نوزاد, خوردن, مخلوط, داروها, بدهید, بخورد, تواند, والدین, پایین, اجازه, انجام, توانید, اندازه, توانند, جوانه, درحالی, استفاده, متوجه, چشایی, میزان

TehranKids

هم اکنون برای عضویت در این سایت اقدام کنید

فال روزانه، تعبیر خواب متفاوت، استخاره از قرآن کریم، بازی های آنلاین با ثبت امتیاز و ارسال پیامک رایگان به اعضای سایت تنها بخشی از امکانات اولین و بزرگترین پورتال فارسی زبان دنیا است
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت
حرف دل

منوی کاربری

خدمات ویژه سایت

جدول اعضای برتر

رتبهنام کاربریامتیاز
1amin.a10127
2ahadsharifii5112
3arezoo 684912
4momo1244516
5ali se7en4368
6maral293826
7said3357
8puma23355
9ESPLINGER3286
10Ali713195
11jimboo3110
12sara nik3019
13pacific2765
14hamidy2707
15ارش2687
16JOHNSON2619
17rezamahdavi2526
18lav2447
19soheilbikas42392
20ayat2259

مدیر سایت

YahooID
تلفن تماس: 09121863217
mehrantalaee@gmail.com

کسب درآمد

آگهی استخدام

استخدام به تعدادی کارگر ساده و صندوقدار
خانم یا آقا جهت کار در فروشگاه بزرگ در محدوده سعادت آباد (تهران) نیازمندیم
شماره فکس: 88809936

جستجوی اعضا


نام کاربری:

استان:

 سن:

تا

جنسیت:

مرد زن


آمار سایت

آمار مطالب اين ماه: 0
کل: 26825
کل نظرات: 125984
آمار کاربران کل: 29852
بن شدگان: 213
جديدترين عضو: CNPaul
کاربران حاضر هيچ يک

پیامک های شما

جهت درج پیام در این بخش به شماره ۳۰۰۰۷۲۹۰۰۰۶۷۰۷ پیامک بزنید
چارلی چاپلین ب دخترش :
هیچ چیزوهیچ کس رادراین جهان نمی توان یافت ک شایسته ی آن باشدک دختری،ناخن پای خودرابخاطرآن عریان کند.برهنگی ،بیماری عصرماست.ب گمان من ،تن توبایدمال کسی باشدکه روحش رابرای توعریان کرده است

گاهی بخاطرم،ماندن را تحمل کن، رفتن از دست همه برمی آید...!بهارتنها

غريبه:
هی عنکبوت غم،بتن بهرمن تار غصه،که پروانه ی دل من قصدپرواز ندارد! سارا

خداوندا کفر نمیگویم ،پریشانم !چه میخواهی تو از جانم؟مرا بی آنکه خود خواهم اسیر زندگی کردی.خداوندا اگر روزی بشر گردی،ز حال ما باخبر گردی پشیمان میشوی از قصه خلقت،از این بودن از این بدعت.نمیدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است!چه زجری میکشد آن کس که انسان

غريبه:
دلم گرم خداوندیست ، که بادستان من گندم برای یاکریم خانه میریزد.چه بخشنده خدای عاشقی دارم. که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم! دلم گرمست ومیدانم بدون لطف او تنهای تنهایم..برایت من خدا را آرزو دارم!

نه چتر داشتی، نه روزنامه، نه چمدان... عاشقت شدم،، ازکجا میفهمیدم مسافری؟

هربار که کودکانه دست کسی را گرفتم گم شدم،ترس من از گم شدن نیست از گرفتن دست کسی است که بی بهانه رهایم میکند...

غريبه:

خدایا! در انجماد نگاههای این مردم، دلم برای جهنمت تنگ شده است...

آنقدر به مردم زمین بی اعتمادم که میترسم وقتی از خوشحالی به هوا میپرم،زمین را از زیر پایم بکشند...

دلم با هر تپش با هر شکستن داره میفهمه/به هر اندازه خوبه عشق،همون اندازه بیرحمه...

بازى حکم، یادم داد... وقتی "تک" باشی، حتی از "شاه" هم سرتری...

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

بریم

موشی درخانه صاحب مزرعه تله موش دید،به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد،همه گفتند: تله موش مشکل توست به ماربطی ندارد،ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار راگزیداز مرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفندرا برای عیادت کنندگان سر بریدندگاورابرای مراسم ترحیم کشتند ودراین مدت موش ازسوراخ دیوار نگاه میکردو به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکرمیکرد! تک بهارآزاد

سلامتی اون سربازی که 55 دقیقه توصف تلفن ایستاد که 3 دقیقه با عشقش حرف بزنه
 ولی چیزی جز این نشنید: 
"مشترک موردنظر درحال مکالمه میباشد..."

غريبه:
اشکهای تلخی که بر ‌گورها میچکند،حرفهایی هستند که روزگاری باید بر زبان می امدند...‏amin.a

غريبه:
از رها کردن نترس،هیچکس نمی تواند چیزی را که مال توست را از تو بگیرد،و تمام دنیا نمی توانند چیزی را که مال تو نیست را برایت حفظ کنند‎..‎‏.

غريبه:
پروردگارا، آرامش را همچون دانه های برف، آرام وبیصدا ، به سرزمین قلب کسانیکه برایم عزیزند ، بباران ....‏amin.a

غريبه:
ادم های ساده...ساده هم عاشق می شوند،ساده صبوری می کنند،ساده عشق می ورزند...اما سخت دل می کنند و انوقت که دل می کنند جان میدهند...‏amin.a

غريبه:
همیشه به یادت هستم،اماشاهدى ندارم به جز کلاغ بام خانه مان که اوهم حقیقت رابه تکه پنیرى مى فروشد.‏amin.a

غريبه:
وقتی نمیتوانی فریاد بزنی ناله نکن،خاموش باش،قرنها نالیدن به کجا انجامید؟تو محکومی به زندگی کردن،تا شاهد مرگ ارزوهای خود باشی!تا شقایق هست زندگی باید کرد...‏amin.a

غريبه:
هر چقدر به خودت برسی به ما نمیرسی !!!!!!!!‏amin.a

غريبه:
هر وقت تونستی به کسی ارامش ببخشی،بدان عاشق شدی،وگرنه عشقی که ارامش معشوق را بگیرد،خودخواهیست...‏amin.a

غريبه:
خنده هایم را در هفت سالگیم جا گذاشتم نمی گویم دیگر نخندیدم نه....دروغ است اما دیگر به پاکی ان روزها نخندیدم.‏amin.a

غريبه:
منو که میذارین تو قبر، بزنین رو شونم و بگین : هی رفیق،سخت گذشت ولی دیدی گذشت ... ؟amin.a

غريبه:
توی دوره و زمونه ای که یه پسر 16 ساله با 40 کیلو وزن با یه ماشین شاسی بلند،میشه مرد رؤیاها...
ما همون نـــامـــرد باشیم بهتره...

دل زخامیها فریب چشم شهلا میخورد ساده دل درزندگی ازاین وآن پا میخورد در گذرگاه زمان بی دست وپابودن خطاست توپ چون بی دست وپاست از این وآن پامیخورد..

غريبه:
همه برایم دست تکان دادند ،اما کم بودند دستانی که تکانم دادند ،دوست و دست بسیار است ،ولی "دست دوست" اندک !!!دست دوستیت جاوید باد...محیا» مسائل خانواده و زناشویی » در دارو دادن به کودک تان این نکات را رعایت کنید!
دانلود بازی با لینک مستقیم

در دارو دادن به کودک تان این نکات را رعایت کنید!

 

وادار كردن كودك به انجام كاری كه دوست ندارد، واقعا سخت است؛ به‌خصوص كه این كار خوردن خوراكی تلخ و عجیبی باشد كه هر چند ساعت باید تكرار شود.

كودك در زمان بیماری معمولا لجبازتر و بدحال‌تر است و همین دادن دارو را به او سخت‌تر می‌كند. والدین روش‌های مختلفی برای دادن این داروها به كودك دارند اما ممكن است بعضی از این روش‌ها چندان مورد تایید پزشكان نباشد و گاه بعضی از آن‌ها اثر دارو را از بین ببرد. نكات زیر می‌تواند به والدین در مورد روش‌های مختلف دارو دادن به كودكان در سنین مختلف كمك كند.
چگونه به نوزاد دارو دهيم؟
1 - اگر به تنهایی به نوزاد دارو می‌دهید، می‌توانید ابتدا دارو را در سرنگ آماده كنید و بعد در حالی كه او را در بغل دارید یا روی یك سطح مطمئن قرار داده‌اید، آرام دهان نوزاد را باز كنید و دارو را به سمت داخل دهان و عقب دهان و به سمت گونه نوزاد تخلیه كنید.( در این کار بسیار دقت کنید ). در این قسمت از دهان نوزاد، جوانه چشایی وجود ندارد و نوزاد متوجه طعم متفاوت دارو نخواهد شد. اگر به جای سرنگ از قاشق مدرج استفاده می‌كنید باید قاشق را در داخل لب پایین نوزاد قرار دهید و درحالی كه دهان نوزاد را نیمه‌ بسته نگاه می‌دارید قاشق را به سمت بالا ببرید تا دارو به آهستگی داخل دهان نوزاد تخلیه شود.

2 - سرنگ‌ها بهترین وسیله برای اندازه‌گیری میزان دارو و همچنین نگهداری دارو برای دفعات بعدی استفاده است.

3 - می‌توانید برای این‌كه نوزاد راحت‌تر دارو را بخورد آن‌را با كمی شیرخشك یا شیرمادر مخلوط كنید اما توجه داشته باشید كه به‌هیچ وجه دارو را با یك شیشه شیر كامل مخلوط نكنید چون ممكن است كودك نتواند در یك نوبت همه شیر را بخورد و میزان دارویی كه دریافت می‌كند كمتر از دوز تجویز شده باشد.

4 - از پزشك بخواهید تا دفعات دارو دادن به نوزاد را بیشتر كند و به جای آن در هر دفعه دوز دارویی كمتری به نوزاد بدهید تا نوزاد راحت‌تر بتواند دارو بخورد.

5 - برای قطره‌ های چشمی حتما به كمك یك بزرگسال دیگر احتیاج است. درحالی كه یك بزرگسال نوزاد را ثابت در بغل دارد فرد دیگر باید به آرامی پلك پایین را به سمت پایین كشیده و اجازه دهد تا قطره بین چشم و پلك پایین بریزد. بعد از ریختن قطره چشمی مدتی سر نوزاد را به سمت عقب نگه دارید تا دارو از چشم نوزاد بیرون نریزد.

6 - بیشتر داروهایی كه برای نوزادان وجود دارد به‌صورت مایع است و همین دادن دارو را به نوزاد راحت‌تر می‌كند. اكثر این داروها به وسیله طعم‌ دهنده‌های مصنوعی، شیرین شده است تا طعم آن‌ها نوزاد را اذیت نكند. با این حال متفاوت بودن طعم این داروها ممكن است موجب شود كه نوزاد به‌راحتی خوردن این داروها را قبول نكند. دادن دارو به نوزاد بهتر است توسط 2 نفر انجام شود. به این صورت كه نوزاد را در یك ملحفه یا قنداق بپیچید كه دست و پا نزند و درحالی كه مادر یا فرد دیگري نوزاد را در بغل گرفته است دارو توسط نفر دوم به او داده شود. فردی كه نوزاد را در بغل دارد، می‌تواند به آرامی با انگشت چانه نوزاد به پایین بكشد تا دهانش باز شود.

7 - سعی كنید روند دارو دادن به نوزاد را سریع انجام دهید تا نوزاد اذیت نشود و داروخوردن برایش تبدیل به تجربه آزاردهنده‌‌ای نشود.

8 - حین دارو دادن، به آرامی برای نوزاد آواز بخوانید یا با او حرف بزنید تا احساس آرامش كند. اگرچه نوزاد متوجه معنی حرف‌های شما نخواهد شد اما لحن آرام شما و تن صدای شما می‌تواند باعث احساس امنیت و اطمینان كودك شود.
 
9 - دارو باید توسط سرنگ مدرج، قطره‌چكان یا قاشق‌های مخصوص دارو به نوزاد داده شود تا دوز صحیح دارو در هر وعده دارو دادن به نوزاد رعایت شود. نوزادان در ماه‌ های ابتدایی عمر قادر به خوردن از لبه قاشق‌های معمولی نیستند و بیشتر چیزی كه می‌خورند از گوشه دهان‌شان خارج می‌شود.
 
10 - برای ریختن قطره در گوش نوزاد،  نوزاد را روی تخت یا یك سطح مطمئن قرار دهید به‌طوری كه گوش مبتلای كودك به سمت بالا باشد. بعد از ریختن قطره به گوش نوزاد كمی صبر كنید تا دارو كاملا درون كانال گوش جریان پیدا كند. سپس با ملایمت قسمت غضروفی كوچكی كه در جلوی كانال گوش قرار دارد را چند بار فشار دهید تا دارو به سمت داخل گوش برود و به بیرون سرریز نكند.
 
 برای كودكان بزرگ‌تر از یك سال:
 1 - مواد طعم‌دهنده طبیعی و آبمیوه‌ها هم می‌توانند به داروها اضافه شوند و خوردن آن‌را برای كودك ساده‌تر كنند. داروهای بدمزه را می‌توان با آب پرتقال یا گریپ‌فروت مخلوط كرد. در داروخانه‌ها هم می‌توان مواد طعم‌دهنده مصنوعی متناسبی با طعم‌های آشنا برای كودك مانند طعم آدامس یا شربت را تهیه كرد و دارو را با آن‌ها مخلوط كرد اما باید توجه داشت كه در هر وعده دادن دارو باید كودك همه ماده‌ای كه دارو با آن مخلوط شده است را بخورد و چیزی باقی نماند.
 
2 - اگر كودك به حدی بزرگ است كه می‌توانید با او در مورد خوردن دارو حرف بزنید برایش عواقب دارو نخوردن را توضیح دهید. به كودك اجازه دهید كه در مورد بعضی از مراحل دارو خوردن خودش تصمیم بگیرد، مثلا این‌كه دوست دارد چه كسی به او دارو بدهد یا این‌كه دوست دارد در كجا دارویش را بخورد و بعد از خوردن دارو چه نوع آبمیوه‌ای دوست دارد اما همواره در نظر داشته باشید كه كودك نباید فكر كند می‌تواند در مورد خود دارو خوردن هم با شما بحث كند.
 
3 - داروها را همیشه در یك زمان و مكان خاص به كودك بدهید. كودك بعد از مدتی شرطی می‌شود و می‌پذیرد كه در این زمان خاص باید دارو مصرف كند.
 
4 - به خاطر داشته باشید كه یك قاشق‌چای‌خوری معادل 5‌ میلی‌لیتر و یك قاشق‌غذاخوری معادل 15 میلی‌لیتر از مایع است.
 
5 - برای بهتركردن طعم دارو می‌توان آن‌ها را در یخچال نگهداری كرد. خنك‌كردن دارو باعث می‌شود طعم آن قابل تحمل‌تر شود. از پزشك در مورد این‌كه چه داروهایی را می‌توان در یخچال نگهداری كرد سوال كنید.

6 - كودكان برخلاف نوزادان به راحتی اجازه‌ دادن دارو به‌خود را نمی‌دهند. بهتر است والدین ابتدا علت دادن دارو را با زبانی ساده برای كودك توضیح دهند و داستانی ساده در مورد بیماری و كمك دارو برای كودك تعریف كنند سپس از كودك بخواهند كه خودش نیز در این كار به والدین كمك كند و مراحل ساده كار را خود كودك انجام دهد.

7 - به هیچ وجه كودك را فریب ندهید و بدون اطلاعش به او دارو ندهید، چون ممكن است موجب مقاومت بعدی او در خوردن غذاهای عادی هم شود.
 
8 - كودكانی كه هنوز به راحتی نمی‌توانند از فنجان یا قاشق چیزی بخورند را باید مانند نوزاد در نظر گرفت و همچنان از قطره‌چكان یا سرنگ یا قاشق مدرج استفاده كرد. برای اندازه‌گیری دارو در فنجان مدرج باید آن‌را روی یك سطح صاف قرار داد و سپس همسطح با آن به میزان دارو نگاه‌كرد و مقدار مناسب را اندازه گرفت.
 
9 - در صورتی كه كودك به‌اندازه‌ای بزرگ است كه می‌تواند خودش دارو بخورد اجازه بدهید با نظارت شما خودش این كار را انجام دهد.
 
10 - برای این‌كه كودك راحت‌تر خوردن دارو را قبول كند می‌توان با یك نمایش كوچك ابتدا كمی از دارو را به عروسك محبوب كودك داد یا حتی خود والدین می‌توانند كمی مولتی‌ویتامین را به‌عنوان دارو بخورند تا كودك متوجه شود كه دارو خوردن كار عجیبی نیست.
 
11 - اگر كودك برای خوردن دارو مقاومت كرد، مدت كوتاهی به او استراحت بدهید اجازه بدهید تا كمی آرام شود و سپس دارو دادن به او را شروع كنید. قبل از دارو دادن دوباره به كودك به او یك لیوان آب بدهید، او را در آغوش بگیرید و به او محبت كنید و از او بخواهید تا در خوردن دارو به شما كمك كند.
 
12 - بعضی از انواع دارو مانند قرص‌ها را می‌توان با كمی غذا هم مخلوط كرد و به كودك داد. قرص‌ها معمولا طعم بدی ندارند و قرص‌هایی كه قابل خرد‌كردن هستند را می‌توان با غذای كودك مخلوط كرد.

13 - یكی از روش‌های ساده‌تر‌كردن خوردن دارو توسط كودك، بی‌حس‌كردن جوانه‌های چشایی اوست. قبل از دادن دارو، به او نوشیدنی سرد بدهید. می‌توانید با آبمیوه طبیعی برای او یخمك سرد درست كنید تا با خوردن آن جوانه‌‌های چشایی‌اش بی‌حس شود. این خوردنی‌ها می‌توانند به‌عنوان پاداشی زودهنگام برای خوردن داروها به كار روند.

گروه: عضو سایت
عضویت: 22.04.1390
نام کامل: ZARA
نظرات: 2162
ارسالات: 139
مسنجر: --

puma2 #1

تاریخ ارسال : 22 اسفند 1390 22:04
mofid bood,mamnun
گروه: عضو سایت
عضویت: 24.10.1388
نام کامل: --
نظرات: 2723
ارسالات: 715
مسنجر: --

said #2

تاریخ ارسال : 22 اسفند 1390 22:08
bacheha shirinye zendgiand
گروه: عضو سایت
عضویت: 28.12.1390
نام کامل: --
نظرات: 81
ارسالات: 4
مسنجر: --

الماس #3

تاریخ ارسال : 5 فروردین 1391 10:48
ممنون جالب بود
گروه: عضو سایت
عضویت: 24.10.1388
نام کامل: --
نظرات: 2723
ارسالات: 715
مسنجر: --

said #4

تاریخ ارسال : 27 فروردین 1391 10:40
mofid bood,mamnun

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.