چگونه کودکانمان را براي طلاق آماده کنيم؟

چگونه کودکانمان را براي طلاق آماده کنيم؟ متاسفانه به دليل عوامل مختلف اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي طلاق در کشور ما رو به افزايش است و آنچه در اين ميان فراموش شده است، آمادگي و سرنوشت کودکاني است که بعد از اين واقعه تلخ بايد زندگي بدون
فرزندان, کودکان, والدين, احساس, نکنيد, اتفاق, زندگي, ايجاد, اجازه, شرايط, چگونه, گرفتن, باشند, اطمينان, واقعه, فرزند, جدايي, داريد, تاثير, ديگري

TehranKids

هم اکنون برای عضویت در این سایت اقدام کنید

فال روزانه، تعبیر خواب متفاوت، استخاره از قرآن کریم، بازی های آنلاین با ثبت امتیاز و ارسال پیامک رایگان به اعضای سایت تنها بخشی از امکانات اولین و بزرگترین پورتال فارسی زبان دنیا است
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت
حرف دل

منوی کاربری

خدمات ویژه سایت

جدول اعضای برتر

رتبهنام کاربریامتیاز
1amin.a10127
2ahadsharifii5112
3arezoo 684912
4momo1244516
5ali se7en4368
6maral293826
7said3357
8puma23355
9ESPLINGER3286
10Ali713195
11jimboo3110
12sara nik3019
13pacific2765
14hamidy2707
15ارش2687
16JOHNSON2619
17rezamahdavi2526
18lav2447
19soheilbikas42392
20ayat2259

مدیر سایت

YahooID
تلفن تماس: 09121863217
mehrantalaee@gmail.com

کسب درآمد

آگهی استخدام

استخدام به تعدادی کارگر ساده و صندوقدار
خانم یا آقا جهت کار در فروشگاه بزرگ در محدوده سعادت آباد (تهران) نیازمندیم
شماره فکس: 88809936

جستجوی اعضا


نام کاربری:

استان:

 سن:

تا

جنسیت:

مرد زن


آمار سایت

آمار مطالب اين ماه: 0
کل: 26825
کل نظرات: 125984
آمار کاربران کل: 29995
بن شدگان: 213
جديدترين عضو: olyamikmova
کاربران حاضر هيچ يک

پیامک های شما

جهت درج پیام در این بخش به شماره ۳۰۰۰۷۲۹۰۰۰۶۷۰۷ پیامک بزنید
چارلی چاپلین ب دخترش :
هیچ چیزوهیچ کس رادراین جهان نمی توان یافت ک شایسته ی آن باشدک دختری،ناخن پای خودرابخاطرآن عریان کند.برهنگی ،بیماری عصرماست.ب گمان من ،تن توبایدمال کسی باشدکه روحش رابرای توعریان کرده است

گاهی بخاطرم،ماندن را تحمل کن، رفتن از دست همه برمی آید...!بهارتنها

غريبه:
هی عنکبوت غم،بتن بهرمن تار غصه،که پروانه ی دل من قصدپرواز ندارد! سارا

خداوندا کفر نمیگویم ،پریشانم !چه میخواهی تو از جانم؟مرا بی آنکه خود خواهم اسیر زندگی کردی.خداوندا اگر روزی بشر گردی،ز حال ما باخبر گردی پشیمان میشوی از قصه خلقت،از این بودن از این بدعت.نمیدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است!چه زجری میکشد آن کس که انسان

غريبه:
دلم گرم خداوندیست ، که بادستان من گندم برای یاکریم خانه میریزد.چه بخشنده خدای عاشقی دارم. که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم! دلم گرمست ومیدانم بدون لطف او تنهای تنهایم..برایت من خدا را آرزو دارم!

نه چتر داشتی، نه روزنامه، نه چمدان... عاشقت شدم،، ازکجا میفهمیدم مسافری؟

هربار که کودکانه دست کسی را گرفتم گم شدم،ترس من از گم شدن نیست از گرفتن دست کسی است که بی بهانه رهایم میکند...

غريبه:

خدایا! در انجماد نگاههای این مردم، دلم برای جهنمت تنگ شده است...

آنقدر به مردم زمین بی اعتمادم که میترسم وقتی از خوشحالی به هوا میپرم،زمین را از زیر پایم بکشند...

دلم با هر تپش با هر شکستن داره میفهمه/به هر اندازه خوبه عشق،همون اندازه بیرحمه...

بازى حکم، یادم داد... وقتی "تک" باشی، حتی از "شاه" هم سرتری...

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

بریم

موشی درخانه صاحب مزرعه تله موش دید،به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد،همه گفتند: تله موش مشکل توست به ماربطی ندارد،ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار راگزیداز مرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفندرا برای عیادت کنندگان سر بریدندگاورابرای مراسم ترحیم کشتند ودراین مدت موش ازسوراخ دیوار نگاه میکردو به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکرمیکرد! تک بهارآزاد

سلامتی اون سربازی که 55 دقیقه توصف تلفن ایستاد که 3 دقیقه با عشقش حرف بزنه
 ولی چیزی جز این نشنید: 
"مشترک موردنظر درحال مکالمه میباشد..."

غريبه:
اشکهای تلخی که بر ‌گورها میچکند،حرفهایی هستند که روزگاری باید بر زبان می امدند...‏amin.a

غريبه:
از رها کردن نترس،هیچکس نمی تواند چیزی را که مال توست را از تو بگیرد،و تمام دنیا نمی توانند چیزی را که مال تو نیست را برایت حفظ کنند‎..‎‏.

غريبه:
پروردگارا، آرامش را همچون دانه های برف، آرام وبیصدا ، به سرزمین قلب کسانیکه برایم عزیزند ، بباران ....‏amin.a

غريبه:
ادم های ساده...ساده هم عاشق می شوند،ساده صبوری می کنند،ساده عشق می ورزند...اما سخت دل می کنند و انوقت که دل می کنند جان میدهند...‏amin.a

غريبه:
همیشه به یادت هستم،اماشاهدى ندارم به جز کلاغ بام خانه مان که اوهم حقیقت رابه تکه پنیرى مى فروشد.‏amin.a

غريبه:
وقتی نمیتوانی فریاد بزنی ناله نکن،خاموش باش،قرنها نالیدن به کجا انجامید؟تو محکومی به زندگی کردن،تا شاهد مرگ ارزوهای خود باشی!تا شقایق هست زندگی باید کرد...‏amin.a

غريبه:
هر چقدر به خودت برسی به ما نمیرسی !!!!!!!!‏amin.a

غريبه:
هر وقت تونستی به کسی ارامش ببخشی،بدان عاشق شدی،وگرنه عشقی که ارامش معشوق را بگیرد،خودخواهیست...‏amin.a

غريبه:
خنده هایم را در هفت سالگیم جا گذاشتم نمی گویم دیگر نخندیدم نه....دروغ است اما دیگر به پاکی ان روزها نخندیدم.‏amin.a

غريبه:
منو که میذارین تو قبر، بزنین رو شونم و بگین : هی رفیق،سخت گذشت ولی دیدی گذشت ... ؟amin.a

غريبه:
توی دوره و زمونه ای که یه پسر 16 ساله با 40 کیلو وزن با یه ماشین شاسی بلند،میشه مرد رؤیاها...
ما همون نـــامـــرد باشیم بهتره...

دل زخامیها فریب چشم شهلا میخورد ساده دل درزندگی ازاین وآن پا میخورد در گذرگاه زمان بی دست وپابودن خطاست توپ چون بی دست وپاست از این وآن پامیخورد..

غريبه:
همه برایم دست تکان دادند ،اما کم بودند دستانی که تکانم دادند ،دوست و دست بسیار است ،ولی "دست دوست" اندک !!!دست دوستیت جاوید باد...محیا» مسائل خانواده و زناشویی » چگونه کودکانمان را براي طلاق آماده کنيم؟
دانلود بازی با لینک مستقیم

چگونه کودکانمان را براي طلاق آماده کنيم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

متاسفانه به دليل عوامل مختلف اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي طلاق در کشور ما رو به افزايش است و آنچه در اين ميان فراموش شده است، آمادگي و سرنوشت کودکاني است که بعد از اين واقعه تلخ بايد زندگي بدون يکي از والدين خود را تجربه کنند.

کنار آمدن با موضوع طلاق با در نظر گرفتن عناصري لطيف با نام بچه دچار پيچيدگي بغرنجي مي شود که پرداختن به آن نيازمند تاملي ژرف است. اين که چگونه مي توان فرزندان را با اين اتفاق ناخوشايند وقف داد و به آنها شيوه کنار آمدن با اين موضوع را آموخت ، امکان پذير است. فراموش نکنيد که فرزندان با وجود اين شرايط بيش از پيش به پدر و مادر خود نياز پيدا مي کنند. ايجاد اميد، اطمينان و احساس توانايي در فرزندان باعث مي شود که آنها در هر سني بهتر بتوانند با اين واقعه کنار بيايند.

بايد ها و نبايد ها

يک متخصص روانشناسي خانواده معتقد است که اگر بچه ها در عشق ورزيدن به والدين کاملا آزاد باشند و هيچ مشاجره اي راجع به خلوص اين احساس وجود نداشته باشد و اينکه بتوانند بدون ترس از دست دادن يکي ، به ديگري دسترسي داشته باشند باعث مي شود که رشد آنها با موفقيت بيشتري صورت بگيرد و به راحتي جذب بازار کار شوند.

و اما 9 مورد از مهم ترين روش هايي که باعث کاهش تاثيرات سوء طلاق بر فرزندان مي شود:

1-با کودکان راجع به مشکلات و نگراني بزرگسالان صحبت نکنيد. صحبت کردن در مورد مسائلي مثل عدم توافق باهمسر و يا ابراز مشکلات مالي صحيح نيست. در اين مورد بهتر است با يک دوست و يا مشاور صحبت کنيد.

2راجع به همسر خود بدگويي نکنيد. اگر با همسر خود مشاجره داريد، کودکان را در معرض اين مشاجرات قرار ندهيد.

3-از کودکان خود راجع به همسر خود سوال نکنيد. يا در مورد آنچه در خانه ديگري رخ مي دهد پرس و جو نکنيد. شما تنها اجازه داريد از کودک خود بپرسيد که اوقات خود را در خانه همسر سابقتان چگونه سپري کرده و يا سوالات عمومي ديگري از اين دست. ولي کنجکاوي در مورد مسائل ديگر جايز نيست.

4-سعي نکنيد تفاوت شگرفي در زندگي بچه ايجاد کنيد.سعي کنيد تمام امور روتين قبل را حفظ کنيد و ارتباطات خود را حفظ کنيد.

5-به خاطر طلاق به کودکان خود باج ندهيد و يا آن ها را بيش از اندازه محق نکنيد. ممکن است راجع به آنچه اتفاق افتاده احساس گناه کنيد و براي جبران و يا سرپوش گذاشتن به اين واقعه به فرزند خود بي دليل هديه بدهيد و يا اجازه دهيد تا ديروقت بيدار بماند و.....در حاليکه اگر محکم و با ثبات باشيد ، بچه ها بيشتر احساس امنيت خواهند کرد.

6-کودکان را تشويق کنيد تا با همسرتان تماس بگيرند و آنها را از امور و خبرهاي جديد با خبر کنند و يا حتي گفتگوي ساده اي داشته باشند.اجازه دهيد که شريک قبلي تان از وقايع مدرسه و ساير فعاليت هاي بچه ها با خبر باشند.

7-سعي کنيد راجع به اينکه چگونه مي توان بچه ها را با پديده طلاق وفق داد، مطالب جديد بياموزيد. بسياري از موسسات مشاوره خانواده بهتر و بيشتر مي توانند در اين زمينه شما را ياري کنند.

8-به کودکاني که با مسئله طلاق دچار مشکل شده اند کمک کنيد. بچه هاي جوان تر در مقابله با اين رخداد ممکن است وابستگي شديد پيدا کنند ويا دچار شب ادراري شوند و بچه هاي بزرگتر ممکن است عصباني، پرخاشگر، گوشه گير و افسرده شوند و در مدرسه دچار مشکل شوند. روان پزشک مي تواند بهترين کسي باشد که احساسات کودک شما را به درستي درک کند و بچه ها احساس خود را بيان کنند.

9-اگر نتوانيد ارتباط خود را با همسر سابق بدون کينه و دشمني و به خاطر بچه ها حفظ کنيد بهتر است با يک مشاور و يا روان شناس مشورت کنيد. آنها به شما کمک مي کنند که ارتباط دوستانه تري داشته باشيد و تاثير منفي کمتري بر بچه ها بگذاريد.

چگونه مي توان تاثيرات سوء طلاق را در کودکان کمتر کرد؟

حتي اگر فضاي خانه به خاطر ازدواج نا صحيح و عدم علاقه طرفين به يکديگر دچار سردي شده باشد، با اين حال بچه ها از طلاق گرفتن والدين مي ترسند، چون احساس مي کنند که امنيت آنها دچار مخاطره شده است. از نظر کودکان طلاق يعني تکه شدن دو دنيا به دو نيمه، که يکي در دست پدر و ديگري در دست مادر است. سعي کنيد ديدگاه و نظر کودکان را در اين رابطه عميقا درک کنيد تا کمتر آنها را تحت فشار خواسته هاي خود قرار دهيد و مجبور کنيد که احساساتشان را مخفي کنند و يا حتي ناديده بگيرند. کودکان دوست دارند که در محيطي آرام و شاد رشد کنند ، حتي اگر والدين از هم طلاق گرفته باشند. از نظر متخصصان ، طلاق نبايد مثل سايه اي زندگي کودک را تحت تاثير قرار دهد و مانع از داشتن ارتباط او در آينده شود. والدين بايد در اين زمينه کاملا به فرزندان کمک کنند تا آنها به بهترين سبک و بدون هيچ تاثير سوء با اين اتفاق ناخوشايند کنار آمده و از عهده شرايط جديد برآيند.

اغلب متخصصان راجع به دو فاکتور مهم که تاثير به سزا در ديدگاه فرزندان نسبت به طلاق دارد ، موافق هستند.

1-ميزان دشمني و مشاجره بين والدين

2-توافق و سازگاري والدين با اين جدايي

متخصصان توصيه مي کنند که والدين طلاق گرفته سعي کنند که روي جنبه مثبت اين اتفاق و ايجاد يک زندگي نو بعد از طلاق متمرکز شوند و فکر کودکان را نيز به همين سمت سوق دهند. درست است که چيزي تمام شده و ارتباطي به آخر خط رسيده ، اما به موازات آن شرايطي جديد خلق شده که هر دو طرف مي توانند به بهترين شکل ممکن شرايط جديد را ايجاد کنند و به فرزندان خود نيز اطمينان دهند که آينده خوب و آرامي خواهند داشت.

شيوه صحبت کردن والدين با فرزندان راجع به اتفاق قريب الوقوع طلاق بايد با در نظر گرفتن سن فرزندان و با در نظر گرفتن شرايط زندگي تازه و ميزان تنش شما با همسرتان همراه باشد. اگر فرزندان تقريبا بزرگي داريد ، بهتر است يک ماه قبل از جدايي با آنها راجع به اين اتفاق قريب الوقوع صحبت کنيد. اگر فرزند شما نوجوان است و يا حتي جوان تر يک هفته قبل از اين جدايي با آنها صحبت کنيد. اگر فرزند شما خيلي کوچک است با اين حال صحبت کردن با او چندان بي فايده نيست ، ممکن است آنها دقيقا آنچه بيان مي کنيد را متوجه نشوند و يا نفهمند اما متوجه خواهند شد که اتفاقي در حال رخ دادن است.

اگر ممکن است هر دو طرف با فرزند خود راجع به اين اتفاق گفتگو کنيد.

زمان مناسبي را براي صحبت کردن در نظر بگيريد.

از زبان ساده براي توصيف شرايط استفاده کنيد. مثلا " من و پدرت مي خواهيم جدا از هم زندگي کنيم. ما مراقب هم هستيم ، اما دور از هم خواهيم بود.

اعتراف کنيد که اتفاق ناراحت کننده اي است و کودک شما احساس دردناک و بزرگي را تجربه خواهد کرد. اجازه دهيد آنها گريه کنند، عصباني شوند و يا واکنش طبيعي خود را نشان دهند.

اجازه دهيد بچه ها بدانند که شما نيز احساس بدي داريد ، اما در عين حال به آنها اطمينان دهيد که هر دو شما آنها را دوست داريد و کاملا مراقب آنها خواهيد بود.

بچه ها اغلب فکر مي کنند که در مورد طلاق به نوبه خود مقصر هستند. به آنها اطمينان دهيد که آنها هيچ تقصيري در اين پيشامد ندارند.

اگر مي توانيد جزئيات قابل لمسي از موقعيت جديد براي آنها شرح دهيد. مثلا " تو قراره آخر هفته ها بري پيش پدرت"

از سرزنش کردن همديگر در حضور فرزندان بپرهيزيد. حتي اگر يک نفر از طرفين به خاطر مشکلي که ايجاد کرده مثل اعتياد باعث اين جدايي شده است، اما بهتر است اين نکته را به کودک يادآوري نکنيد. اجازه دهيد به موازات بزرگتر شدن کودک از جزئيات واقعه باخبر شود.
سعي کنيد به تمام سوالات بچه ها پاسخ دهيد و حتي آنها را تشويق کنيد که هر سوالي دارند بپرسند.

گروه: عضو سایت
عضویت: 22.04.1390
نام کامل: ZARA
نظرات: 2162
ارسالات: 139
مسنجر: --

puma2 #1

تاریخ ارسال : 14 فروردین 1391 00:32
mamnooon mofid boood   
گروه: عضو سایت
عضویت: 18.11.1390
نام کامل: --
نظرات: 6848
ارسالات: 0
مسنجر: --

ahadsharifii #2

تاریخ ارسال : 17 تیر 1391 22:42
ممنون


اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.