چقدر از سلامت غذاي خود مطمئن هستيد؟!

چقدر از سلامت غذاي خود مطمئن هستيد؟! آيا اطلاعاتي درباره سالم بودن غذاها داريد؟ آيا مي& ;دانيد که چه کارهايي از آلوده شدن غذاي شما و خانواده تان جلوگيري مي& ;کنند؟ در حدود 82 درصد از افراد آمريکايي فکر مي& ;کنند غذايي را که ميل
باکتري, واقعيت, يخچال, استفاده, اينکه, باشند, فارنهايت, مطمئن, آماده, متوجه, بيرون, بيشتر, غذاها, جداگانه, توانند, هنگام, نگهداري, مايونز, غذايي, سلامت

TehranKids

هم اکنون برای عضویت در این سایت اقدام کنید

فال روزانه، تعبیر خواب متفاوت، استخاره از قرآن کریم، بازی های آنلاین با ثبت امتیاز و ارسال پیامک رایگان به اعضای سایت تنها بخشی از امکانات اولین و بزرگترین پورتال فارسی زبان دنیا است
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت
حرف دل

منوی کاربری

خدمات ویژه سایت

جدول اعضای برتر

رتبهنام کاربریامتیاز
1amin.a10127
2ahadsharifii5112
3arezoo 684912
4momo1244516
5ali se7en4368
6maral293826
7said3357
8puma23355
9ESPLINGER3286
10Ali713195
11jimboo3110
12sara nik3019
13pacific2765
14hamidy2707
15ارش2687
16JOHNSON2619
17rezamahdavi2526
18lav2447
19soheilbikas42392
20ayat2259

مدیر سایت

YahooID
تلفن تماس: 09121863217
mehrantalaee@gmail.com

کسب درآمد

آگهی استخدام

استخدام به تعدادی کارگر ساده و صندوقدار
خانم یا آقا جهت کار در فروشگاه بزرگ در محدوده سعادت آباد (تهران) نیازمندیم
شماره فکس: 88809936

جستجوی اعضا


نام کاربری:

استان:

 سن:

تا

جنسیت:

مرد زن


آمار سایت

آمار مطالب اين ماه: 0
کل: 26825
کل نظرات: 125984
آمار کاربران کل: 29852
بن شدگان: 213
جديدترين عضو: CNPaul
کاربران حاضر هيچ يک

پیامک های شما

جهت درج پیام در این بخش به شماره ۳۰۰۰۷۲۹۰۰۰۶۷۰۷ پیامک بزنید
چارلی چاپلین ب دخترش :
هیچ چیزوهیچ کس رادراین جهان نمی توان یافت ک شایسته ی آن باشدک دختری،ناخن پای خودرابخاطرآن عریان کند.برهنگی ،بیماری عصرماست.ب گمان من ،تن توبایدمال کسی باشدکه روحش رابرای توعریان کرده است

گاهی بخاطرم،ماندن را تحمل کن، رفتن از دست همه برمی آید...!بهارتنها

غريبه:
هی عنکبوت غم،بتن بهرمن تار غصه،که پروانه ی دل من قصدپرواز ندارد! سارا

خداوندا کفر نمیگویم ،پریشانم !چه میخواهی تو از جانم؟مرا بی آنکه خود خواهم اسیر زندگی کردی.خداوندا اگر روزی بشر گردی،ز حال ما باخبر گردی پشیمان میشوی از قصه خلقت،از این بودن از این بدعت.نمیدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است!چه زجری میکشد آن کس که انسان

غريبه:
دلم گرم خداوندیست ، که بادستان من گندم برای یاکریم خانه میریزد.چه بخشنده خدای عاشقی دارم. که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم! دلم گرمست ومیدانم بدون لطف او تنهای تنهایم..برایت من خدا را آرزو دارم!

نه چتر داشتی، نه روزنامه، نه چمدان... عاشقت شدم،، ازکجا میفهمیدم مسافری؟

هربار که کودکانه دست کسی را گرفتم گم شدم،ترس من از گم شدن نیست از گرفتن دست کسی است که بی بهانه رهایم میکند...

غريبه:

خدایا! در انجماد نگاههای این مردم، دلم برای جهنمت تنگ شده است...

آنقدر به مردم زمین بی اعتمادم که میترسم وقتی از خوشحالی به هوا میپرم،زمین را از زیر پایم بکشند...

دلم با هر تپش با هر شکستن داره میفهمه/به هر اندازه خوبه عشق،همون اندازه بیرحمه...

بازى حکم، یادم داد... وقتی "تک" باشی، حتی از "شاه" هم سرتری...

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

بریم

موشی درخانه صاحب مزرعه تله موش دید،به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد،همه گفتند: تله موش مشکل توست به ماربطی ندارد،ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار راگزیداز مرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفندرا برای عیادت کنندگان سر بریدندگاورابرای مراسم ترحیم کشتند ودراین مدت موش ازسوراخ دیوار نگاه میکردو به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکرمیکرد! تک بهارآزاد

سلامتی اون سربازی که 55 دقیقه توصف تلفن ایستاد که 3 دقیقه با عشقش حرف بزنه
 ولی چیزی جز این نشنید: 
"مشترک موردنظر درحال مکالمه میباشد..."

غريبه:
اشکهای تلخی که بر ‌گورها میچکند،حرفهایی هستند که روزگاری باید بر زبان می امدند...‏amin.a

غريبه:
از رها کردن نترس،هیچکس نمی تواند چیزی را که مال توست را از تو بگیرد،و تمام دنیا نمی توانند چیزی را که مال تو نیست را برایت حفظ کنند‎..‎‏.

غريبه:
پروردگارا، آرامش را همچون دانه های برف، آرام وبیصدا ، به سرزمین قلب کسانیکه برایم عزیزند ، بباران ....‏amin.a

غريبه:
ادم های ساده...ساده هم عاشق می شوند،ساده صبوری می کنند،ساده عشق می ورزند...اما سخت دل می کنند و انوقت که دل می کنند جان میدهند...‏amin.a

غريبه:
همیشه به یادت هستم،اماشاهدى ندارم به جز کلاغ بام خانه مان که اوهم حقیقت رابه تکه پنیرى مى فروشد.‏amin.a

غريبه:
وقتی نمیتوانی فریاد بزنی ناله نکن،خاموش باش،قرنها نالیدن به کجا انجامید؟تو محکومی به زندگی کردن،تا شاهد مرگ ارزوهای خود باشی!تا شقایق هست زندگی باید کرد...‏amin.a

غريبه:
هر چقدر به خودت برسی به ما نمیرسی !!!!!!!!‏amin.a

غريبه:
هر وقت تونستی به کسی ارامش ببخشی،بدان عاشق شدی،وگرنه عشقی که ارامش معشوق را بگیرد،خودخواهیست...‏amin.a

غريبه:
خنده هایم را در هفت سالگیم جا گذاشتم نمی گویم دیگر نخندیدم نه....دروغ است اما دیگر به پاکی ان روزها نخندیدم.‏amin.a

غريبه:
منو که میذارین تو قبر، بزنین رو شونم و بگین : هی رفیق،سخت گذشت ولی دیدی گذشت ... ؟amin.a

غريبه:
توی دوره و زمونه ای که یه پسر 16 ساله با 40 کیلو وزن با یه ماشین شاسی بلند،میشه مرد رؤیاها...
ما همون نـــامـــرد باشیم بهتره...

دل زخامیها فریب چشم شهلا میخورد ساده دل درزندگی ازاین وآن پا میخورد در گذرگاه زمان بی دست وپابودن خطاست توپ چون بی دست وپاست از این وآن پامیخورد..

غريبه:
همه برایم دست تکان دادند ،اما کم بودند دستانی که تکانم دادند ،دوست و دست بسیار است ،ولی "دست دوست" اندک !!!دست دوستیت جاوید باد...محیا» تغذیه » چقدر از سلامت غذاي خود مطمئن هستيد؟!
دانلود بازی با لینک مستقیم

تغذیه | voroojak | TehranKids5-08-1388, 22:03

چقدر از سلامت <a href="http://tehrankids.com/index.php?do=cat&category=foods" title="تغذیه">غذا</a>ي خود مطمئن هستيد؟!

 

 

 

 

 

آيا اطلاعاتي درباره سالم بودن غذاها داريد؟ آيا مي‌دانيد که چه کارهايي از آلوده شدن غذاي شما و خانواده تان جلوگيري مي‌کنند؟ در حدود 82 درصد از افراد آمريکايي فکر مي‌کنند غذايي را که ميل مي‌کنند سالم مي‌باشد. بر طبق سرشماري سال 2008 خيلي از اين افراد از طريقه سالم نگه داشتن غذا آگاه نيستند. خود ما چقدر از سلامت غذاي خود مطمئن هستيم؟

تصورات درباره فاسد شدن غذا:

تصور: سس مايونز اغلب باعث بيماري مي‌شود.

واقعيت: خود سس مايونز باعث فاسد شدن غذا نمي‌شود، بلکه باکتري عامل فاسد شدن مي‌باشد. در غذاهايي که حاوي پروتئين مي‌باشند و يا درجه حرارت بين 40 تا 140 درجه فارنهايت(60-4 درجه سانتي گراد) باشد، باکتري بهتر و بيشتر رشد پيدا مي‌کند. همچنين باکتري در غذاهايي که سس مايونز با خوراکي هايي از قبيل پاستا، سيب زميني، تخم مرغ، جوجه و يا تن ماهي مخلوط مي‌شود، بيشتر رشد مي‌کند. اما اين غذاها هم مي‌توانند سالم باشند اگر در دماي زير 40 درجه فارنهايت نگهداري شوند. غذاهاي مانده را در صورتي مصرف کنيد که در يخچال نگهداري شده باشند.

تصور: هنگام آماده کردن غذا اگر دستها را مختصرا بشوييد، کافي است.

واقعيت: بايد دستها را اغلب و به طور صحيح قبل و بعد از دست زدن به غذاها شست. يا بعد از اجابت مزاج، تعويض کهنه بچه ها يا تماس با حيوانات خانگي. طرز صحيح شستن دستها مستلزم آب گرم، صابون، حوله تميز، بين انگشتها را 20 ثانيه شستن، همچنين شست وشوي زير ناخن ها، مي‌باشد. (طبق گفته دکتر برايت برتن فريدمن، مسئول تغذيه مرکز ملي سلامت غذا)

تصور: وقتي تخم مرغ پخته مي‌شود، قابل خوردن مي‌شود.

واقعيت: پختن تخم مرغ آسان مي‌باشد. وقتي سفيده تخم مرغ به طور کامل پخته شد و زرده آن ژل مانند شد،تخم مرغ آماده خوردن مي‌شود.

تصور: استفاده از ظروف آشپزخانه، تخته هاي برش و بشقاب ها در صورتي که شسته شوند مي‌توانند در يک زمان استفاده شوند.

واقعيت: گوشت خام اگر جدا نگه داشته نشود سبب آلودگي ديگر غذاها مي‌شود. بنابراين از ظروف آشپزخانه و تخته هاي برش جداگانه استفاده کنيد يا اينکه بعد از هر بار استفاده آنها را بشوييد. گوشت پخته شده را در ديس ديگري قرار دهيد نه اينکه در همان ديس که قبل از پختن استفاده کرده ايد. مطمئن شويد که اسفنج و ميز کار شما ضدعفوني شده اند. دست هاي کثيف، حوله ها، اسفنج ها به راحتي مي‌توانند باکتري را وارد بدن کنند. لذا قبل از آماده کردن غذا همه وسايل مربوط به آن را تميز کنيد.

تصور: اگر غذا در يخچال نگه داشته شود، مطمئن تر مي‌باشد.

واقعيت: باکتري در نقطه خطر رشد مي‌کند. منظور از نقطه خطر، دماي بين 40 تا 140 درجه فارنهايت مي‌باشد. وقتي هوا گرم است و قصد غذا خوردن در بيرون از منزل را داريد، حتما غذاي خود را زير 40 درجه فارنهايت نگه داريد. براي اينکه از درجه حرارت مطمئن شويد مي‌توانيد از يک دماسنج استفاده کنيد. هنگام مسافرت، گوشت خام را در پاکت يا ظرف جداگانه بسته بندي کنيد. و يخچال مسافرتي را از يخ پر کنيد، در نقطه سرد و خنک آن را نگه داريد، فقط موقعي در يخچال را باز کنيد که مي‌خواهيد غذايي را آماده کنيد. نوشيدني ها را جداگانه خنک کنيد تا از باز و بسته کردن در يخچال جلوگيري کنيد.

تصور: از ظاهر گوشت و فشردن آن متوجه مي‌شويد که پخته شده است.

واقعيت: حتي ماهرترين آشپزها هم از ظاهر و دست زدن به گوشت متوجه مي‌شوند که گوشت پخته شده است. بهترين راه براي اينکه غذا به طور کامل پخته شود و باکتري ها از بين بروند، استفاده از دماسنج مي‌باشد. يکي از پزشکان آمريکايي گفته است که نبايد گوشت را ناقص بپزيد و سپس آن را کباب کنيد، چون که سبب رشد باکتري مي‌شود. برگرها بايد با دماي 160 درجه فارنهايت پخته شود.

تصور: غذا مي‌تواند تا 2 ساعت بيرون يخچال نگهداري شود.

واقعيت: به دليل اينکه باکتري در نقطه خطر، دماي بين 40 تا 140 درجه فارنهايت، سريع رشد مي‌کند، نبايد غذا را بيشتر از دو ساعت بيرون از يخچال نگه داشت. وقتي دماي بيرون از يخچال 90 درجه فارنهايت باشد، فقط غذا را مي‌توان تا يک ساعت نگه داشت، در غير اين صورت بايد دور ريخته شود.

تصور: از ظاهر يا بوي غذا مي‌توان متوجه شد که فاسد شده است.

واقعيت: بيشتر مواقع مي‌توان پي برد که غذا فاسد شده است- اما نه هميشه. باکتري ها نامرئي مي‌باشند و نمي‌توان متوجه شد که در غذا وجود دارند. بنابراين اگر از سلامت غذايي مطمئن نيستيد، آن را دور بريزيد.

تصور: مرطوب نگه داشتن محصولات در خوارو بار فروشي، تا حدودي آن ها را تميز مي‌کند.

واقعيت: خيس کردن بعضي خوراکي ها، باعث تازه ماندن آن ها مي‌شود، اما هرگز سبب تميز شدن آنها نمي‌شود. سبزي ها و ميوه ها را با آب نسبتا گرم بشوييد، حتي الامکان از يک مسواک نرم استفاده کنيد. هنگام شستشوي سبزيجات، آن ها را چند دقيقه اي در آب بخيسانيد، سپس آبکشي کنيد تا پس مانده ها و باکتري ها به طور کامل از بين بروند. ميوه هايي که مثل موز داراي پوست کلفتي مي‌باشند نيازي به شستن ندارند، مگر اينکه بخواهيد آنها را با پوست برش بزنيد. باکتري روي پوست ميوه به وسيله چاقو به راحتي وارد ميوه مي‌شود، از اين رو هندوانه يا ديگر ميوه هايي که پوست کلفتي دارند حتما بايد قبل از برش زدن به طور کامل شسته شوند. بعضي جاها سبزي ها شسته و آماده بسته بندي مي‌شوند، اما باز هم به شما توصيه مي‌کنيم آنها را بشوييد.

گروه: عضو سایت
عضویت: 23.02.1390
نام کامل: --
نظرات: 1226
ارسالات: 48
مسنجر: --

girldelshekaste #1

تاریخ ارسال : 21 تیر 1390 17:06
.............


--------------------
گروه: عضو سایت
عضویت: 19.02.1390
نام کامل: ALI
نظرات: 1001
ارسالات: 12
مسنجر: --

alishmas #2

تاریخ ارسال : 7 شهریور 1390 17:23
اول علی آخر علی
گروه: عضو سایت
عضویت: 29.06.1390
نام کامل: --
نظرات: 328
ارسالات: 0
مسنجر: --

Omid 60 #3

تاریخ ارسال : 3 مهر 1390 10:59
ممنون
گروه: عضو سایت
عضویت: 14.10.1389
نام کامل: --
نظرات: 1297
ارسالات: 3
مسنجر: --

fanfan #4

تاریخ ارسال : 15 مهر 1390 13:31
کلمه ای !!!
گروه: عضو سایت
عضویت: 24.10.1388
نام کامل: --
نظرات: 2723
ارسالات: 715
مسنجر: --

said #5

تاریخ ارسال : 11 فروردین 1391 15:49
bayad bishtar deghat kard

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.