زانویم خالی می‌کند، دکتر!

زانویم خالی می‌کند، دکتر! با دكتر محمدرضا فراهانچی، ارتوپد و جراح زانو و آرتروسكوپی و دانشیار دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، درباره همین موضوع گفتوگو كرده& ;ایم. آقای دكتر! تا به حال زیاد شنیده& ;ایم یكی از دوستان
منیسك, پارگی, ترمیم, بیمار, جراحی, هستند, داخلی, خارجی, تشخیص, ورزشكاران, استفاده, بسیار, سلامت, آرتروسكوپی, ایجاد, شدیدی, احساس, هنگام, كاملا, غضروفی

TehranKids

هم اکنون برای عضویت در این سایت اقدام کنید

فال روزانه، تعبیر خواب متفاوت، استخاره از قرآن کریم، بازی های آنلاین با ثبت امتیاز و ارسال پیامک رایگان به اعضای سایت تنها بخشی از امکانات اولین و بزرگترین پورتال فارسی زبان دنیا است
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت
حرف دل

منوی کاربری

خدمات ویژه سایت

جدول اعضای برتر

رتبهنام کاربریامتیاز
1amin.a10127
2ahadsharifii5112
3arezoo 684912
4momo1244516
5ali se7en4368
6maral293826
7said3357
8puma23355
9ESPLINGER3286
10Ali713195
11jimboo3110
12sara nik3019
13pacific2765
14hamidy2707
15ارش2687
16JOHNSON2619
17rezamahdavi2526
18lav2447
19soheilbikas42392
20ayat2259

مدیر سایت

YahooID
تلفن تماس: 09121863217
mehrantalaee@gmail.com

کسب درآمد

آگهی استخدام

استخدام به تعدادی کارگر ساده و صندوقدار
خانم یا آقا جهت کار در فروشگاه بزرگ در محدوده سعادت آباد (تهران) نیازمندیم
شماره فکس: 88809936

جستجوی اعضا


نام کاربری:

استان:

 سن:

تا

جنسیت:

مرد زن


آمار سایت

آمار مطالب اين ماه: 0
کل: 26825
کل نظرات: 125984
آمار کاربران کل: 30060
بن شدگان: 213
جديدترين عضو: Esthersox
کاربران حاضر هيچ يک

پیامک های شما

جهت درج پیام در این بخش به شماره ۳۰۰۰۷۲۹۰۰۰۶۷۰۷ پیامک بزنید
چارلی چاپلین ب دخترش :
هیچ چیزوهیچ کس رادراین جهان نمی توان یافت ک شایسته ی آن باشدک دختری،ناخن پای خودرابخاطرآن عریان کند.برهنگی ،بیماری عصرماست.ب گمان من ،تن توبایدمال کسی باشدکه روحش رابرای توعریان کرده است

گاهی بخاطرم،ماندن را تحمل کن، رفتن از دست همه برمی آید...!بهارتنها

غريبه:
هی عنکبوت غم،بتن بهرمن تار غصه،که پروانه ی دل من قصدپرواز ندارد! سارا

خداوندا کفر نمیگویم ،پریشانم !چه میخواهی تو از جانم؟مرا بی آنکه خود خواهم اسیر زندگی کردی.خداوندا اگر روزی بشر گردی،ز حال ما باخبر گردی پشیمان میشوی از قصه خلقت،از این بودن از این بدعت.نمیدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است!چه زجری میکشد آن کس که انسان

غريبه:
دلم گرم خداوندیست ، که بادستان من گندم برای یاکریم خانه میریزد.چه بخشنده خدای عاشقی دارم. که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم! دلم گرمست ومیدانم بدون لطف او تنهای تنهایم..برایت من خدا را آرزو دارم!

نه چتر داشتی، نه روزنامه، نه چمدان... عاشقت شدم،، ازکجا میفهمیدم مسافری؟

هربار که کودکانه دست کسی را گرفتم گم شدم،ترس من از گم شدن نیست از گرفتن دست کسی است که بی بهانه رهایم میکند...

غريبه:

خدایا! در انجماد نگاههای این مردم، دلم برای جهنمت تنگ شده است...

آنقدر به مردم زمین بی اعتمادم که میترسم وقتی از خوشحالی به هوا میپرم،زمین را از زیر پایم بکشند...

دلم با هر تپش با هر شکستن داره میفهمه/به هر اندازه خوبه عشق،همون اندازه بیرحمه...

بازى حکم، یادم داد... وقتی "تک" باشی، حتی از "شاه" هم سرتری...

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

بریم

موشی درخانه صاحب مزرعه تله موش دید،به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد،همه گفتند: تله موش مشکل توست به ماربطی ندارد،ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار راگزیداز مرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفندرا برای عیادت کنندگان سر بریدندگاورابرای مراسم ترحیم کشتند ودراین مدت موش ازسوراخ دیوار نگاه میکردو به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکرمیکرد! تک بهارآزاد

سلامتی اون سربازی که 55 دقیقه توصف تلفن ایستاد که 3 دقیقه با عشقش حرف بزنه
 ولی چیزی جز این نشنید: 
"مشترک موردنظر درحال مکالمه میباشد..."

غريبه:
اشکهای تلخی که بر ‌گورها میچکند،حرفهایی هستند که روزگاری باید بر زبان می امدند...‏amin.a

غريبه:
از رها کردن نترس،هیچکس نمی تواند چیزی را که مال توست را از تو بگیرد،و تمام دنیا نمی توانند چیزی را که مال تو نیست را برایت حفظ کنند‎..‎‏.

غريبه:
پروردگارا، آرامش را همچون دانه های برف، آرام وبیصدا ، به سرزمین قلب کسانیکه برایم عزیزند ، بباران ....‏amin.a

غريبه:
ادم های ساده...ساده هم عاشق می شوند،ساده صبوری می کنند،ساده عشق می ورزند...اما سخت دل می کنند و انوقت که دل می کنند جان میدهند...‏amin.a

غريبه:
همیشه به یادت هستم،اماشاهدى ندارم به جز کلاغ بام خانه مان که اوهم حقیقت رابه تکه پنیرى مى فروشد.‏amin.a

غريبه:
وقتی نمیتوانی فریاد بزنی ناله نکن،خاموش باش،قرنها نالیدن به کجا انجامید؟تو محکومی به زندگی کردن،تا شاهد مرگ ارزوهای خود باشی!تا شقایق هست زندگی باید کرد...‏amin.a

غريبه:
هر چقدر به خودت برسی به ما نمیرسی !!!!!!!!‏amin.a

غريبه:
هر وقت تونستی به کسی ارامش ببخشی،بدان عاشق شدی،وگرنه عشقی که ارامش معشوق را بگیرد،خودخواهیست...‏amin.a

غريبه:
خنده هایم را در هفت سالگیم جا گذاشتم نمی گویم دیگر نخندیدم نه....دروغ است اما دیگر به پاکی ان روزها نخندیدم.‏amin.a

غريبه:
منو که میذارین تو قبر، بزنین رو شونم و بگین : هی رفیق،سخت گذشت ولی دیدی گذشت ... ؟amin.a

غريبه:
توی دوره و زمونه ای که یه پسر 16 ساله با 40 کیلو وزن با یه ماشین شاسی بلند،میشه مرد رؤیاها...
ما همون نـــامـــرد باشیم بهتره...

دل زخامیها فریب چشم شهلا میخورد ساده دل درزندگی ازاین وآن پا میخورد در گذرگاه زمان بی دست وپابودن خطاست توپ چون بی دست وپاست از این وآن پامیخورد..

غريبه:
همه برایم دست تکان دادند ،اما کم بودند دستانی که تکانم دادند ،دوست و دست بسیار است ،ولی "دست دوست" اندک !!!دست دوستیت جاوید باد...محیا» پزشکی و سلامت » زانویم خالی می‌کند، دکتر!
دانلود بازی با لینک مستقیم

زانویم خالی می‌کند، دکتر!
با دكتر محمدرضا فراهانچی، ارتوپد و جراح زانو و آرتروسكوپی و دانشیار دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، درباره همین موضوع گفتوگو كرده‌ایم.

آقای دكتر! تا به حال زیاد شنیده‌ایم یكی از دوستانمان دچار پارگی منیسك یا رباط زانو شده باشد. به طور كلی منیسك و رباط‌ها چه نقشی در زانو دارند؟
منیسك‌ها 2 غضروف هستند كه در 2 طرف زانو قرار گرفته‌اند. هر زانو یك منیسك داخلی و یك منیسك خارجی دارد. منیسك، سطح مفصل استخوان را می‌پوشاند و باعث استقامت و پایداری زانو می‌شود. با توجه به اینكه سطح فوقانی غضروفی استخوان ساق پا كه در ساختمان زانو شركت می‌كند مسطح است و قسمت غضروفی استخوانی ران كه در ساختمان زانو شركت می‌كند گرد است، برای تطبیق بهتر این دو سطح، غضروف‌ها نقش اساسی دارند و باعث می‌شوند قسمت غضروفی ران و ساق پا در یك وضعیت مناسب با هم حركت كنند. در زانو 4 نوع رباط اصلی داریم؛ رباط‌های ضربدری كه به صورت قدامی و خلفی هستند و 2 رباط داخلی و خارجی. در مجموع رباط‌ها به كمك منیسك‌ها، عضلات و تاندون باعث مقاومت مفصل زانو می‌شوند.
سلامت: چه نوع صدمه هایی باعث پارگی منیسك یا رباط می‌شوند؟
2 نوع آسیب منیسك داریم؛ یك نوع در جوان‌های زیر 35 سال و به دنبال صدمات و آسیب‌های ورزشی و تصادفات اتفاق می‌افتد و میزان پارگی آن به شدت آسیب بستگی دارد و نوع دیگر در افراد میانسال و از سن 50-45 سالگی به بعد دیده می‌شود و به شدت آرتروز بستگی دارد. گاهی خوردگی تدریجی مفاصل باعث پارگی منیسك و رباط‌ها می‌شود و درد شدیدی ایجاد می‌كند.
سلامت: آیا درد همیشه علامت اصلی است؟
پارگی‌های خفیف شاید با درد چندانی همراه نباشند ولی پارگی منیسك با احساس گرفتگی، قفل شدن یا صدایی مثل تق‌تق همراه است یعنی زانو قفل می‌شود و با یك صدا قفل‌شدگی برطرف می‌شود. اگر پارگی در منیسك داخلی رخ داده باشد، قسمت داخلی و میانی زانو و اگر در منیسك خارجی باشد، در قسمت خارجی و میانی زانو هنگام نشستن، راه‌رفتن، ایستادن و چرخیدن درد شدیدی ایجاد می‌شود. در پارگی رباط، زانو هنگام راه رفتن بسیار ناپایدار است.

از این حالت به خالی شدن تعبیر می‌شود و فرد احساس می‌كند هر لحظه ممكن است تعادل خود را از دست بدهد و زمین بخورد. گاهی فقط به زانو ضربه وارد می‌شود و پارگی رخ نمی‌‌دهد. التهاب پرده داخل زانو باعث تورم و درد موقتی می‌شود ولی با معاینه پزشك و درمان‌های دوره‌ای، درد و علایم به طور كامل فروكش می‌كند.

سلامت: چگونه متوجه پارگی منیسك یا رباط بیمار می‌شوید؟
در پارگی منیسك، علایم بالینی و پرسش از بیماران به ما در تشخیص كمك می‌كند. بیشتر بیماران از درد و قفل شدن زانو شاكی هستند. گاهی هم زانو متورم است. عضله چهار سر ران معمولا به دلیل پارگی و درد شدید ضعیف و لاغر می‌شود. چه پارگی باشد چه نباشد، از همان بدو ورود بیمار به كلینیك، تقویت عضله چهار سر ران كه به درد هم حساس است، شروع می‌شود تا مراحل تشخیص قطعی طی شود.

فیزیوتراپی عضله4 سر ران را تقویت می‌كند و بیمار می‌تواند حركات مفصل را بعد از كاهش درد، شروع كند. معاینه‌های مختلفی برای پی بردن به پارگی منیسك و رباط‌ها وجود دارد ولی تشخیص قطعی و نهایی با MRI و آرتروگرافی (عكس رنگی) است. برای تشخیص پارگی رباط‌ها از MRI استفاده می‌كنیم ولی در پارگی منیسك‌ها آرتروگرافی بسیار كمك‌كننده است.

سلامت: در صورت وجود پارگی چه باید كرد؟
در این حالت منیسك‌ها و رباط‌های آسیب‌دیده باید ترمیم شوند. نقش منیسك در زانو بسیار مهم است. در گذشته برای درمان پارگی‌ها جراحی باز انجام می‌دادند و منیسك را به‌طور كامل برمی‌داشتند اما امروزه دیگر جراحان حق چنین كاری را ندارند. با استفاده از آرتروسكوپی 2 یا 3 سوراخ 5-4 میلی‌متری در اطراف زانو ایجاد می‌‌شود و با یك دوربین داخل زانو كاملا مورد بررسی قرار می‌گیرد و پارگی به راحتی ترمیم می‌شود. تجربه نشان داده در افراد میانسالی كه منیسك كاملا از بین رفته و له شده و درد شدیدی هم دارند، با برداشتن منیسك درد تا 80 درصد كاهش می‌یابد ولی تا آنجا كه ممكن است سعی می‌كنیم بافت را ترمیم كنیم. در بیماران میانسال (60-55 سال به بالا) با توجه به نقش منیسك، فقط قسمت پاره شده برداشته می‌شود اما استثناء‌ دیگری هم داریم و آن ورزشكاران حرفه‌ای هستند. بعد از ترمیم منیسك لازم است بیمار حدود 6 ماه استراحت كند اما برای ورزشكاران حرفه‌ای كه باید سریعا به تمرین تیم برگردند جراح به ناچار قسمت پاره‌شده را برمی‌دارد.

سلامت: آیا ترمیم رباط مانند ترمیم منیسك است؟
ترمیم رباط و آرتروسكوپی كاملا با هم متفاوتند. آرتروسكوپی روش راحتی است و در پارگی منیسك‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیمار صبح عمل جراحی را انجام می‌دهد و عصر به منزل بازمی‌گردد. مدت كوتاهی را باید با چوب زیربغل راه برود ولی با شروع فیزیوتراپی و به محض اینكه احساس راحتی كرد، می‌تواند چوب‌های زیربغل را كنار بگذارد اما جراحی رباط، جراحی ترمیمی نیست بلكه رباط باید جایگزین شود. این عمل جراحی بسیار دشوار است و مدت زمان طولانی هم برای بهبود كامل نیاز است.

سلامت: ورزشكاران یا میانسالان برای پیشگیری از پارگی رباط و منیسك باید به چه نكاتی توجه كنند؟
گرم كردن و حركات كششی قبل از ورزش، افزایش تدریجی تمرین‌ها و آمادگی ورزشكار نكات مهمی هستند كه مربیان ورزشی باید همه آنها را رعایت كنند. مربیان باید به ورزشكاران آموزش‌های مناسبی بدهند تا از برخورد آنها هنگام ورزش و با یكدیگر یا لگد زدن به ساق پا یا زانو خودداری كنند. در مورد میانسالان، نشستن دو زانو روی زمین و بلند شدن سریع ممكن است باعث پارگی منیسك شود. به هر حال افزایش سن و آرتروز و تغییرات مكانیكال منیسك و رباط‌ها را مستعد پارگی می‌كند. با كم كردن وزن، استفاده از صندلی و توالت فرنگی و تختخواب و به طور كلی كم كردن فشار به زانوها، می‌توان جلوی آسیب به منیسك و رباط‌ها را گرفت.

گروه: عضو سایت
عضویت: 9.02.1390
نام کامل: sina
نظرات: 75
ارسالات: 3
مسنجر: --

sina23 #1

تاریخ ارسال : 19 تیر 1390 19:16
mercccccccccccccccccccc !
گروه: عضو سایت
عضویت: 2.03.1390
نام کامل: --
نظرات: 320
ارسالات: 4
مسنجر: --

lav #2

تاریخ ارسال : 19 تیر 1390 19:47
merciiiiiiiii.mofid bod
گروه: عضو سایت
عضویت: 19.02.1390
نام کامل: ALI
نظرات: 1001
ارسالات: 12
مسنجر: --

alishmas #3

تاریخ ارسال : 5 مرداد 1390 07:12
ممنون مطلب با فایده ی بود.............................. اول علی آخر علی
گروه: عضو سایت
عضویت: 7.06.1390
نام کامل:  
نظرات: 253
ارسالات: 5
مسنجر: --

l.messi #4

تاریخ ارسال : 17 فروردین 1391 17:31
mamnoon mofid bud


--------------------

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.