مضرات كوچك ‌كردن معده

مضرات كوچك ‌كردن معده ایران جزو كشورهای چاق دنیاست، یعنی چاقی دغدغه خیلی& ;ها در زمانه ما محسوب می& ;شود. خیلی از كسانی كه دارای اضافه وزن زیاد هستند، به دنبال روش& ;های آسان، سریع و موثر برای كاهش وزنشان می&
افراد, جراحی, غذایی, گوارش, ویتامین, لاغری, هستند, كسانی, انجام, تاكید, افرادی, املاح, كمتری, توصیه, خواهد, همچنین, ضروری, جعفری, بالای, بیماری

TehranKids

هم اکنون برای عضویت در این سایت اقدام کنید

فال روزانه، تعبیر خواب متفاوت، استخاره از قرآن کریم، بازی های آنلاین با ثبت امتیاز و ارسال پیامک رایگان به اعضای سایت تنها بخشی از امکانات اولین و بزرگترین پورتال فارسی زبان دنیا است
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت
حرف دل

منوی کاربری

خدمات ویژه سایت

جدول اعضای برتر

رتبهنام کاربریامتیاز
1amin.a10127
2ahadsharifii5112
3arezoo 684912
4momo1244516
5ali se7en4368
6maral293826
7said3357
8puma23355
9ESPLINGER3286
10Ali713195
11jimboo3110
12sara nik3019
13pacific2765
14hamidy2707
15ارش2687
16JOHNSON2619
17rezamahdavi2526
18lav2447
19soheilbikas42392
20ayat2259

مدیر سایت

YahooID
تلفن تماس: 09121863217
mehrantalaee@gmail.com

کسب درآمد

آگهی استخدام

استخدام به تعدادی کارگر ساده و صندوقدار
خانم یا آقا جهت کار در فروشگاه بزرگ در محدوده سعادت آباد (تهران) نیازمندیم
شماره فکس: 88809936

جستجوی اعضا


نام کاربری:

استان:

 سن:

تا

جنسیت:

مرد زن


آمار سایت

آمار مطالب اين ماه: 0
کل: 26825
کل نظرات: 125984
آمار کاربران کل: 29995
بن شدگان: 213
جديدترين عضو: olyamikmova
کاربران حاضر هيچ يک

پیامک های شما

جهت درج پیام در این بخش به شماره ۳۰۰۰۷۲۹۰۰۰۶۷۰۷ پیامک بزنید
چارلی چاپلین ب دخترش :
هیچ چیزوهیچ کس رادراین جهان نمی توان یافت ک شایسته ی آن باشدک دختری،ناخن پای خودرابخاطرآن عریان کند.برهنگی ،بیماری عصرماست.ب گمان من ،تن توبایدمال کسی باشدکه روحش رابرای توعریان کرده است

گاهی بخاطرم،ماندن را تحمل کن، رفتن از دست همه برمی آید...!بهارتنها

غريبه:
هی عنکبوت غم،بتن بهرمن تار غصه،که پروانه ی دل من قصدپرواز ندارد! سارا

خداوندا کفر نمیگویم ،پریشانم !چه میخواهی تو از جانم؟مرا بی آنکه خود خواهم اسیر زندگی کردی.خداوندا اگر روزی بشر گردی،ز حال ما باخبر گردی پشیمان میشوی از قصه خلقت،از این بودن از این بدعت.نمیدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است!چه زجری میکشد آن کس که انسان

غريبه:
دلم گرم خداوندیست ، که بادستان من گندم برای یاکریم خانه میریزد.چه بخشنده خدای عاشقی دارم. که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم! دلم گرمست ومیدانم بدون لطف او تنهای تنهایم..برایت من خدا را آرزو دارم!

نه چتر داشتی، نه روزنامه، نه چمدان... عاشقت شدم،، ازکجا میفهمیدم مسافری؟

هربار که کودکانه دست کسی را گرفتم گم شدم،ترس من از گم شدن نیست از گرفتن دست کسی است که بی بهانه رهایم میکند...

غريبه:

خدایا! در انجماد نگاههای این مردم، دلم برای جهنمت تنگ شده است...

آنقدر به مردم زمین بی اعتمادم که میترسم وقتی از خوشحالی به هوا میپرم،زمین را از زیر پایم بکشند...

دلم با هر تپش با هر شکستن داره میفهمه/به هر اندازه خوبه عشق،همون اندازه بیرحمه...

بازى حکم، یادم داد... وقتی "تک" باشی، حتی از "شاه" هم سرتری...

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

بریم

موشی درخانه صاحب مزرعه تله موش دید،به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد،همه گفتند: تله موش مشکل توست به ماربطی ندارد،ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار راگزیداز مرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفندرا برای عیادت کنندگان سر بریدندگاورابرای مراسم ترحیم کشتند ودراین مدت موش ازسوراخ دیوار نگاه میکردو به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکرمیکرد! تک بهارآزاد

سلامتی اون سربازی که 55 دقیقه توصف تلفن ایستاد که 3 دقیقه با عشقش حرف بزنه
 ولی چیزی جز این نشنید: 
"مشترک موردنظر درحال مکالمه میباشد..."

غريبه:
اشکهای تلخی که بر ‌گورها میچکند،حرفهایی هستند که روزگاری باید بر زبان می امدند...‏amin.a

غريبه:
از رها کردن نترس،هیچکس نمی تواند چیزی را که مال توست را از تو بگیرد،و تمام دنیا نمی توانند چیزی را که مال تو نیست را برایت حفظ کنند‎..‎‏.

غريبه:
پروردگارا، آرامش را همچون دانه های برف، آرام وبیصدا ، به سرزمین قلب کسانیکه برایم عزیزند ، بباران ....‏amin.a

غريبه:
ادم های ساده...ساده هم عاشق می شوند،ساده صبوری می کنند،ساده عشق می ورزند...اما سخت دل می کنند و انوقت که دل می کنند جان میدهند...‏amin.a

غريبه:
همیشه به یادت هستم،اماشاهدى ندارم به جز کلاغ بام خانه مان که اوهم حقیقت رابه تکه پنیرى مى فروشد.‏amin.a

غريبه:
وقتی نمیتوانی فریاد بزنی ناله نکن،خاموش باش،قرنها نالیدن به کجا انجامید؟تو محکومی به زندگی کردن،تا شاهد مرگ ارزوهای خود باشی!تا شقایق هست زندگی باید کرد...‏amin.a

غريبه:
هر چقدر به خودت برسی به ما نمیرسی !!!!!!!!‏amin.a

غريبه:
هر وقت تونستی به کسی ارامش ببخشی،بدان عاشق شدی،وگرنه عشقی که ارامش معشوق را بگیرد،خودخواهیست...‏amin.a

غريبه:
خنده هایم را در هفت سالگیم جا گذاشتم نمی گویم دیگر نخندیدم نه....دروغ است اما دیگر به پاکی ان روزها نخندیدم.‏amin.a

غريبه:
منو که میذارین تو قبر، بزنین رو شونم و بگین : هی رفیق،سخت گذشت ولی دیدی گذشت ... ؟amin.a

غريبه:
توی دوره و زمونه ای که یه پسر 16 ساله با 40 کیلو وزن با یه ماشین شاسی بلند،میشه مرد رؤیاها...
ما همون نـــامـــرد باشیم بهتره...

دل زخامیها فریب چشم شهلا میخورد ساده دل درزندگی ازاین وآن پا میخورد در گذرگاه زمان بی دست وپابودن خطاست توپ چون بی دست وپاست از این وآن پامیخورد..

غريبه:
همه برایم دست تکان دادند ،اما کم بودند دستانی که تکانم دادند ،دوست و دست بسیار است ،ولی "دست دوست" اندک !!!دست دوستیت جاوید باد...محیا» پزشکی و سلامت » مضرات كوچك ‌كردن معده
دانلود بازی با لینک مستقیم

مضرات كوچك ‌كردن معده

 

ایران جزو كشورهای چاق دنیاست، یعنی چاقی دغدغه خیلی‌ها در زمانه ما محسوب می‌شود. خیلی از كسانی كه دارای اضافه وزن زیاد هستند، به دنبال روش‌های آسان، سریع و موثر برای كاهش وزنشان می‌گردند.

غافل از آن‌كه هر شیوه لاغری غیر از رژیم غذایی اصولی و ورزش نرم و مداوم، خالی از عارضه نیست و حتی گاهی عوارض ناشی از كاهش وزن شدید در كوتاه‌مدت از طریق روش‌های متعدد لاغری می‌تواند سلامت شخص را به طور جدی به خطر بیندازد.

یكی از این روش‌های پر عارضه كه خیلی از افراد چاق هم علاقه‌مندند آن را انجام دهند، عمل جراحی معده با هدف محدود‌كردن حجم معده یا جذب كمتر مواد غذایی است.

متخصصان گوارش تاكید می‌كنند این روش در لاغر شدن افرادی كه بالای 120 كیلوگرم وزن دارند موثر است، اما به دلیل تاثیرات منفی در كاهش جذب ویتامین‌ها و املاح ضروری بدن و بروز كم‌خونی و اسهال خالی از خطر نیست.

دكتر ستار جعفری، متخصص بیماری‌های گوارشی در گفت‌وگو با جام‌جم می‌گوید: عمل جراحی معده می‌تواند در كاهش وزن افرادی كه بسیار چاق هستند تا 70 درصد طی یك‌سال مفید باشد. اما مسأله اینجاست كه این كاهش وزن اگر همراه با رژیم غذایی مناسب نباشد، برگشت‌پذیر خواهد بود.

عمل جراحی معده با دو هدف اصلی یعنی كوچك‌كردن حجم معده و كاهش جذب مواد غذایی صورت می‌گیرد.

به گفته دكتر جعفری، وقتی حجم معده كوچك می‌شود، فرد غذای كمتری میل می‌كند و به سیری می‌رسد. در روش دیگر این نوع جراحی‌ها هم بخشی از روده كه مسوول جذب بسیاری از مواد غذایی، ویتامین‌ها و املاح است برداشته می‌شود تا مواد غذایی كمتری جذب شود.

این متخصص گوارش اضافه می‌كند: در روش اول جراحی ها، معده را با دوختن به دو ناحیه تقسیم می‌كنند و قسمت كوچك‌تر كه معمولا حجمی معادل پنج تا 10 درصد كل معده را دارد، مسوولیت نگهداری غذا را به عهده می‌گیرد و قسمت بزرگ‌تر معده به ترشح آنزیم‌های معمول می‌پردازد، اما غذا وارد آن نمی‌شود. در روش دیگر قسمتی از روده كه در جذب مواد غذایی نقش مهمی دارد، از مسیر خارج می‌شود. به این ترتیب فرد خیلی سریع‌تر از قبل احساس پرشدن معده و سیری خواهد داشت و مواد غذایی كمتری نیز توسط سیستم گوارش او جذب می‌شود.

متخصصان گوارش تاكید می‌كنند عمل جراحی بای‌پس معده یك عمل جراحی سنگین و طولانی است كه طی پنج ساعت بیهوشی انجام می‌شود. چنین عملی به طور قطع خالی از عوارض حین عمل از جمله بیهوشی و احتمال وارد شدن آسیب به ارگان‌های داخل شكم مانند طحال، مری و روده‌ها نیست.

لاغری زیر تیغ جراحی

لاغری از طریق عمل بای‌پس معده درافرادی كه نسبت شاخص توده بدنی نسبت به قدشان (BMI ) بالای 40 است، یعنی دچار چاقی مفرط هستند، توصیه می‌شود.

دكتر جعفری در این باره توضیح می‌دهد: این دسته از افراد بارها رژیم‌های غذایی مختلف را تجربه كرده، اما قادر به كاهش وزن در حد وزن ایده‌آل خود نشده‌اند و پس از پایان دوره رژیم درمانی به وزنی به مراتب بیشتر از وزن اولیه خود بازگشته‌اند. اكثر این افراد كه در واقع بیمار محسوب می‌شوند، در یك دوره بحران روحی شدید به سر می‌برند و در چنین شرایطی عمل جراحی معده به آنها توصیه می‌شود. البته گروه دیگری از افراد با شاخص توده بدنی 35 تا 40 كه در اثر چاقی دچار عوارضی چون فشار خون، دیابت، كلسترول و بیماری‌های قلبی ـ عروقی شده‌اند و لاغری در آنها به امری ضروری برای حفظ سلامت‌شان تبدیل شده است هم می‌توانند از این روش برای كاهش وزن بهره ببرند.

بای‌پس معده فقط برای چاقی مفرط

بجز افرادی كه دارای اضافه وزن ریاد نیستند، دسته دیگری از افراد نیز هستند كه هرگز نباید عمل بای‌پس معده انجام دهند. دكتر جعفری درباره این افراد می‌گوید: كسانی كه باردارند، دچار كم‌كاری تیروئید هستند یا سابقه زخم‌معده، زخم مری یا بیماری‌های التهابی لوله گوارش دارند، هرگز نباید عمل بای‌پس معده انجام دهند. همچنین كسانی كه مشكلات انعقادی دارند یا به الكل و مواد مخدر معتاد هستند، گزینه مناسبی برای این نوع عمل جراحی محسوب نمی‌شوند.

زندگی پس از بای‌پس چندان شیرین نیست

گرچه متخصصان گوارش بر این باورند كه عمل بای‌پس معده برای افراد بسیار چاق قابل توصیه است، اما تاكید می‌كنند كاهش وزن ناشی از این روش بدون رعایت رژیم لاغری پس از یك‌سال برگشت‌پذیر خواهد بود.

 

دكتر جعفری نیز می‌گوید: این افراد باید بدانند این نوع عمل جراحی به كاهش جذب املاح ویتامین‌های گروه B، D، كلسیم و آهن منجر می‌شود و فرد را دچار سوءتغذیه جدی می‌كند، در نتیجه مصرف دائم مولتی‌ویتامین‌ها در این افراد ضروری است. همچنین احتمال بروز كم خونی، اسهال، بوی بد دهان و مدفوع چرب نیز در افراد پس از عمل بای‌پس معده وجود دارد. همچنین كسانی كه روده‌شان را دستكاری می‌كنند در معرض خطر ابتلا به سنگ كیسه صفرا، بر افروختگی، تپش قلب و ناراحتی‌های بالای شكم هستند.

گروه: عضو سایت
عضویت: 18.11.1390
نام کامل: --
نظرات: 6848
ارسالات: 0
مسنجر: --

ahadsharifii #1

تاریخ ارسال : 20 تیر 1391 18:50
ممنون

گروه: تأمين محتوی
عضویت: 5.01.1391
نام کامل: --
نظرات: 1540
ارسالات: 61
مسنجر: --

sara.a #2

تاریخ ارسال : 21 تیر 1391 21:02
مرسي..............................


--------------------
گروه: تأمين محتوی
عضویت: 9.11.1389
نام کامل: نگار
نظرات: 4653
ارسالات: 325
مسنجر: --

momo124 #3

تاریخ ارسال : 24 مرداد 1391 12:43
...............................

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.