آيا نگهداري از بامبو خوش شانسي مي‌آورد؟

آيا نگهداري از بامبو خوش شانسي مي‌آورد؟ اگرچه شانس& ;آور بودن بامبو براي نگهدارندگان آن يک خرافه به نظر مي& ;رسد، اما از شواهد امر پيداست که خود بامبو واقعا گياه خوش& ;شانسي است! بامبوهاي خوش& ;شانس مي& ;گويند که بامبو شانس مي& ;
بامبو, نگهداري, خرافه, رطوبت, فستيوال, شرايط, کننده, کشورهاي, ممنوعيت, واردات, افزايش, تومان, فروشي, اگرچه, کردند, استقبال, گياهان, اعلام, داراي, واردکنندگان

TehranKids

هم اکنون برای عضویت در این سایت اقدام کنید

فال روزانه، تعبیر خواب متفاوت، استخاره از قرآن کریم، بازی های آنلاین با ثبت امتیاز و ارسال پیامک رایگان به اعضای سایت تنها بخشی از امکانات اولین و بزرگترین پورتال فارسی زبان دنیا است
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت
حرف دل

منوی کاربری

خدمات ویژه سایت

جدول اعضای برتر

رتبهنام کاربریامتیاز
1amin.a10127
2ahadsharifii5112
3arezoo 684912
4momo1244516
5ali se7en4368
6maral293826
7said3357
8puma23355
9ESPLINGER3286
10Ali713195
11jimboo3110
12sara nik3019
13pacific2765
14hamidy2707
15ارش2687
16JOHNSON2619
17rezamahdavi2526
18lav2447
19soheilbikas42392
20ayat2259

مدیر سایت

YahooID
تلفن تماس: 09121863217
mehrantalaee@gmail.com

کسب درآمد

آگهی استخدام

استخدام به تعدادی کارگر ساده و صندوقدار
خانم یا آقا جهت کار در فروشگاه بزرگ در محدوده سعادت آباد (تهران) نیازمندیم
شماره فکس: 88809936

جستجوی اعضا


نام کاربری:

استان:

 سن:

تا

جنسیت:

مرد زن


آمار سایت

آمار مطالب اين ماه: 0
کل: 26825
کل نظرات: 125984
آمار کاربران کل: 29994
بن شدگان: 213
جديدترين عضو: torvoX
کاربران حاضر هيچ يک

پیامک های شما

جهت درج پیام در این بخش به شماره ۳۰۰۰۷۲۹۰۰۰۶۷۰۷ پیامک بزنید
چارلی چاپلین ب دخترش :
هیچ چیزوهیچ کس رادراین جهان نمی توان یافت ک شایسته ی آن باشدک دختری،ناخن پای خودرابخاطرآن عریان کند.برهنگی ،بیماری عصرماست.ب گمان من ،تن توبایدمال کسی باشدکه روحش رابرای توعریان کرده است

گاهی بخاطرم،ماندن را تحمل کن، رفتن از دست همه برمی آید...!بهارتنها

غريبه:
هی عنکبوت غم،بتن بهرمن تار غصه،که پروانه ی دل من قصدپرواز ندارد! سارا

خداوندا کفر نمیگویم ،پریشانم !چه میخواهی تو از جانم؟مرا بی آنکه خود خواهم اسیر زندگی کردی.خداوندا اگر روزی بشر گردی،ز حال ما باخبر گردی پشیمان میشوی از قصه خلقت،از این بودن از این بدعت.نمیدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است!چه زجری میکشد آن کس که انسان

غريبه:
دلم گرم خداوندیست ، که بادستان من گندم برای یاکریم خانه میریزد.چه بخشنده خدای عاشقی دارم. که میخواند مرا با آنکه میداند گنهکارم! دلم گرمست ومیدانم بدون لطف او تنهای تنهایم..برایت من خدا را آرزو دارم!

نه چتر داشتی، نه روزنامه، نه چمدان... عاشقت شدم،، ازکجا میفهمیدم مسافری؟

هربار که کودکانه دست کسی را گرفتم گم شدم،ترس من از گم شدن نیست از گرفتن دست کسی است که بی بهانه رهایم میکند...

غريبه:

خدایا! در انجماد نگاههای این مردم، دلم برای جهنمت تنگ شده است...

آنقدر به مردم زمین بی اعتمادم که میترسم وقتی از خوشحالی به هوا میپرم،زمین را از زیر پایم بکشند...

دلم با هر تپش با هر شکستن داره میفهمه/به هر اندازه خوبه عشق،همون اندازه بیرحمه...

بازى حکم، یادم داد... وقتی "تک" باشی، حتی از "شاه" هم سرتری...

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

غريبه:
ابر بارنده به دریا می گفت من نبارم تو کجا دریایی،در دلش خنده کنان دریا گفت:ابر بارنده تو خود از مائی

بریم

موشی درخانه صاحب مزرعه تله موش دید،به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد،همه گفتند: تله موش مشکل توست به ماربطی ندارد،ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار راگزیداز مرغ برایش سوپ درست کردند،گوسفندرا برای عیادت کنندگان سر بریدندگاورابرای مراسم ترحیم کشتند ودراین مدت موش ازسوراخ دیوار نگاه میکردو به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکرمیکرد! تک بهارآزاد

سلامتی اون سربازی که 55 دقیقه توصف تلفن ایستاد که 3 دقیقه با عشقش حرف بزنه
 ولی چیزی جز این نشنید: 
"مشترک موردنظر درحال مکالمه میباشد..."

غريبه:
اشکهای تلخی که بر ‌گورها میچکند،حرفهایی هستند که روزگاری باید بر زبان می امدند...‏amin.a

غريبه:
از رها کردن نترس،هیچکس نمی تواند چیزی را که مال توست را از تو بگیرد،و تمام دنیا نمی توانند چیزی را که مال تو نیست را برایت حفظ کنند‎..‎‏.

غريبه:
پروردگارا، آرامش را همچون دانه های برف، آرام وبیصدا ، به سرزمین قلب کسانیکه برایم عزیزند ، بباران ....‏amin.a

غريبه:
ادم های ساده...ساده هم عاشق می شوند،ساده صبوری می کنند،ساده عشق می ورزند...اما سخت دل می کنند و انوقت که دل می کنند جان میدهند...‏amin.a

غريبه:
همیشه به یادت هستم،اماشاهدى ندارم به جز کلاغ بام خانه مان که اوهم حقیقت رابه تکه پنیرى مى فروشد.‏amin.a

غريبه:
وقتی نمیتوانی فریاد بزنی ناله نکن،خاموش باش،قرنها نالیدن به کجا انجامید؟تو محکومی به زندگی کردن،تا شاهد مرگ ارزوهای خود باشی!تا شقایق هست زندگی باید کرد...‏amin.a

غريبه:
هر چقدر به خودت برسی به ما نمیرسی !!!!!!!!‏amin.a

غريبه:
هر وقت تونستی به کسی ارامش ببخشی،بدان عاشق شدی،وگرنه عشقی که ارامش معشوق را بگیرد،خودخواهیست...‏amin.a

غريبه:
خنده هایم را در هفت سالگیم جا گذاشتم نمی گویم دیگر نخندیدم نه....دروغ است اما دیگر به پاکی ان روزها نخندیدم.‏amin.a

غريبه:
منو که میذارین تو قبر، بزنین رو شونم و بگین : هی رفیق،سخت گذشت ولی دیدی گذشت ... ؟amin.a

غريبه:
توی دوره و زمونه ای که یه پسر 16 ساله با 40 کیلو وزن با یه ماشین شاسی بلند،میشه مرد رؤیاها...
ما همون نـــامـــرد باشیم بهتره...

دل زخامیها فریب چشم شهلا میخورد ساده دل درزندگی ازاین وآن پا میخورد در گذرگاه زمان بی دست وپابودن خطاست توپ چون بی دست وپاست از این وآن پامیخورد..

غريبه:
همه برایم دست تکان دادند ،اما کم بودند دستانی که تکانم دادند ،دوست و دست بسیار است ،ولی "دست دوست" اندک !!!دست دوستیت جاوید باد...محیا» آشپزی و خانه داری » آيا نگهداري از بامبو خوش شانسي مي‌آورد؟
دانلود بازی با لینک مستقیم

آيا نگهداري از بامبو خوش شانسي مي‌آورد؟

 

 

 

 

 

 

اگرچه شانس‌آور بودن بامبو براي نگهدارندگان آن يک خرافه به نظر مي‌رسد، اما از شواهد امر پيداست که خود بامبو واقعا گياه خوش‌شانسي است!
بامبوهاي خوش‌شانس

مي‌گويند که بامبو شانس مي‌آورد، امابايد تعداد آن فرد باشد! براي شانس آوردن بايد تعداد بامبوهايي که در خانه نگهداري مي‌کنيد سه،پنج و... به هر حال فرد باشد در غير اين صورت بدشانسي مي‌آورد. شايد همين خرافه که در ايران نسبت به بعضي کشورهاي آسياي شرقي سابقه کوتاه‌تري دارد يکي از عوامل رونق بازار فروش اين نوع گياه خاص باشد. البته بايد گفت که اين خرافه در بعضي از کشورها ريشه‌هاي کهني دارد!

بامبو که در زبان فارسي‌ به‌ ني‌ خيزران شهرت دارد،گياهي‌ است‌ که‌ در دامنه کوه‌ها و تپه‌هايي‌ که‌ داراي رطوبت‌ 65 تا 90 درصد باشد روئيده يا کشت مي‌شود. ميزان رطوبت‌، حرارت‌ ‌موجود در منطقه و نوع خاک، تعيين‌کننده کيفيت و مرغوبيت بامبو است و هر چه‌ ميزان‌ رطوبت‌ و حرارت‌ بيشترباشد، کيفيت محصول بهتر خواهد بود.

گياه بامبو که‌ تاکنون بيش از 662 نوع آن شناخته شده داراي قطر و ضخامت‌هاي متفاوت ‌‌است‌ و در حال حاضر بهترين‌ نوع بامبو در ژاپن‌، چين و به‌طور کلي کشورهاي شرق آسيا و هند ‌روئيده و کشت مي‌شود. در ايران مي‌توان ليالستان لاهيجان، علي‌آباد (در فاصله سخت‌سر و تنکابن‌)، قاسم‌آباد رودسرو تقريبا بيشتر نقاط شمال کشور را از مساعدترين‌‌ مناطق رويش‌ بامبو به‌ حساب آورد.
بامبو از چهار قسمت سطح‌ داخلي (داراي پوشش‌ نرم)، ديافراگم‌ (متصل‌کننده بخش‌هاي ‌ساقه‌ به‌ يکديگر) ميانه‌ و پوشش‌ رويه‌ که‌ بسيار سخت وديرشکن است‌ تشکيل شده و‌ ديافراگم‌ کاملا فشرده‌ بوده‌ و آب در آن نفوذنمي‌کند.

البته بامبوهايي که در گل‌فروشي‌هاي تهران و شهرستان‌هاي بزرگ کشوربراي مصارف زينتي به فروش مي‌رسند از انواع داخلي آن نيستند بلکه نوع خاصي از بامبوهستند که به «لاکي بامبو» شهرت دارند. نام علمي اين نوع بامبو «دراسينا» است.

ميهمان خوش‌شانس

حدود دو سال پيش براي اولين بار گل‌فروشي‌هاي تهران گياهي را با نام «بامبو» (BAMBOU )عرضه کردند. اوايل مردم استقبال آنچناني از بامبوي تازه ‌وارد نکردند. اما به مرور شکل جالب آن، شرايط نگهداري آسان و ديدن بامبوها در ژورنال‌هاي دکوراسيون خارجي عاملي براي استقبال مردم از اين نوع گياه شد و پس از آن خرافه‌هاي وارداتي نقش عمده‌اي در افزايش تقاضا براي اين نوع بامبو ايفا کرد. شرايطبه شکلي بود که پس از مدت کوتاهي بسياري از واردکنندگان گل و گياه به شدت نسبت به وارد کردن اين نوع بامبو اقدام کردند.

اگرچه شانس‌آور بودن بامبو براي نگهدارندگان آن يک خرافه به نظر مي‌رسد، اما از شواهد امر پيداست که خود بامبو واقعا گياه خوش‌شانسي است!

در حال حاضر در اکثر منازل هر جا که به اندازه يک گلدان کوچک فضا وجود داشته باشد زير پنجره، گوشه اتاق و... سه شاخه بامبو وجوددارد. دفاتر کار هم شامل اين قاعده مي‌شوند.

به قول بعضي از خريداران بامبو، اين گياه هم باکلاس است، هم نگهداري آن آسان است، اگر شانس هم بياورد چه بهتر!

در بسياري از کشور‌ها به ويژه کشورهاي آسياي شرقي به بامبو اهميت فوق‌العاده‌اي مي‌دهند. فستيوال فرهنگي بامبو در چين يکي از آنهاست. اين فستيوال سه روزه که از ?? دسامبر (?? آذرماه) آغاز مي‌شود بخش‌هاي مختلفي دارد. بامبو يکي ازقديمي‌ترين گيا‌هان چين و بااهميت‌ترين درخت اين کشور است که مي‌توان آن را در اکثرخانه‌هاي اين کشور مشاهده کرد.

فستيوال فرهنگي بامبو براي حفاظت و نحوه پرورش صحيح و گسترده آن تشکيل مي‌شود. در اين فستيوال کشاورزان، مردم عادي وکارشناسان در جلساتي به ارائه راهکار و نظراتشان براي استفاده بهتر و نگهداري ازاين گياه مي‌پردازند. سپس در هنگام عصر مراسم شعرخواني، سرود، رقص و آواز نيز برگزار مي‌شود.

بامبوهااز کجا مي‌آيند؟

کشت و پرورش «لاکي بامبو» در داخل کشور بسيار پرهزينه است. اين گياه که معمولا از مالزي و تايلند وارد مي‌شود در شرايط طبيعي آب و هوايي کشور نمي‌رويد.

بنابراين هر بامبويي که در کشور وجود دارد وارداتي است. اين روزها خصوصا بعد از تعطيلات نوروز در کنار خيابان‌ها هم بامبوفروخته مي‌شود.

لاکي‌بامبو که در اصطلاح واردکنندگان گل و گياه از «گياهان زنده» به شمار مي‌رود به هيچ وجه قابليت قاچاق شدن را ندارد! يعني به لحاظ حساسيتاين نوع گياهان نمي‌توان آنها را به صورت زميني و راه‌هاي معمول قاچاق وارد کرد. تنها راه حمل‌ونقل آن راه هوايي است!

نکته قابل توجه آنجاست که واردات بامبو از حدود 8 ماه قبل به کشور ممنوع شده است. اما همزمان با اعلام اين ممنوعيت عرضه بامبو در کشور افزايش پيدا کرده و تا امروز ادامه دارد. قيمت هر شاخه بامبوي پيچ‌دار پيش از اعلام ممنوعيت واردات آن بين 4 تا 5 هزار تومان بود اما پس از اعلام ممنوعيت واردات بامبو به داخل کشور قيمت آن افزايش يافت، تا امروز که بعضي از انواع «پرپيچ» بامبو گاه تا 8 هزار و 500 تومان قيمت دارند.
در اين شرايط اين سوال به وجود مي‌آيد که بامبو‌هايي که فروخته مي‌شوند از کجا مي‌آيند؟ با توجه به اينکه به طور يقين اين بامبو‌ها از راه‌هاي غيرقانوني به کشور وارد مي‌شوند احتمال ورود بعضي از آفت‌ها و بيماري‌هاي خاص گياهان به داخل کشور وجود دارد، چرا که در زماني که بامبو به طور قانوني به کشور وارد مي‌شد پس از ورود بامبوها را در قرنطينه نگهداري مي‌کردند.

نحوه نگهداري و شرايت رشد بامبو

بامبو نياز به خاک ندارد! بامبو را مي‌توان در آب يا «ژل‌خاک‌ها» نگهداري کرد. اما براي رشد بهتر آن از تقويت‌کننده‌هاي مايعي استفاده مي‌شود که به آب آنها اضافه مي‌کنند، گل‌فروشي‌ها آن را با نام «غذاي بامبو» مي‌نامند.

استقبال از بامبو‌ها بازار فروش پررونق‌تري را براي فروش غذاي بامبو ايجاد کرد! اگرچه براي داشتن اين نوع گياه بايد يکبار هزينه کرد، اما براي نگهداري و رشد آن بايد هر چند ماه يک بار غذاي بامبو را با قيمت 1500 تا 2500 تومان تهيه کرد!

اگر بامبو را در دماي 15 تا 40 درجه سانتي‌گراد و دور از نور مستقيم خورشيد و باد مستقيم کولر نگهداريد و رطوبت لازم را براي آن فراهم کنيد پس از مدت 5 تا 7 ماه شاهد قد کشيدن عجيب اين گياه پيچ خورده خواهيد بود.

گروه: عضو سایت
عضویت: 18.11.1390
نام کامل: --
نظرات: 6848
ارسالات: 0
مسنجر: --

ahadsharifii #1

تاریخ ارسال : 9 خرداد 1391 07:01
عجبگروه: عضو سایت
عضویت: 6.06.1390
نام کامل: --
نظرات: 476
ارسالات: 7
مسنجر: --

دردسر #2

تاریخ ارسال : 6 مرداد 1391 13:56
جالب بود...ممنون


--------------------

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.